| Źródło: grunwald1410.pl
Jak co roku spotykamy się na Polach Grunwaldzkich - program tegorocznych obchodów w Grunwaldzie
UWAGA: rozpoczęcie Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem o godz. 15.00
11.00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel". (Chorągiew Mazowiecka Ks. Siemowita)
12.00 - Piąte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich –
- IV Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – III Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - Piate Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz
Grunwaldu”
20.00 - VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball -
- „Grundial 2018”
12.07.2018 – CZWARTEK
X.00 - Warsztaty Gier Planszowych
16.00 - Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00
9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
9.45 - Warsztaty chorału gregoriańskiego - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza
(po mszy świętej)
10.00 - VIII Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych
(sala kinowa Muzeum)
10.00 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza
11.30 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza
Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12.30 - "Grunwaldzkie Wici"
14.00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy - (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 - Turniej Bardów - scena "U Rycerzy"
14.30 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
- Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
15:00 - (sala kinowa Muzeum)
16:00 - (sala kinowa Muzeum)
16:00 – 19:00 - XIII Grunwaldzkie Spotkania z folklorem (scena festynowa)
17.00 - Próba generalna XXI Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 - Koncert zespołu Folk Music - scena "U Rycerzy"
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej
Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 – Występ zespołu i wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)
14.07.2018 - SOBOTA
9.00 – III Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00 -Msza De Divisione Apostolorum -Msza odprawiana w języku Łacińskim
9.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich
11.00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj