Program „Dni Grunwaldu 2018” XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

UWAGA: rozpoczęcie Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem o godz. 15.00

 

10.07.2018 – WTOREK
 
23.00 - Nocny Turniej łuczniczy "O Złote Jajo Gryfa". (Chorągiew Rycerzy Nadreńskich)
 
11.07.2018 – ŚRODA
 

11.00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel". (Chorągiew Mazowiecka Ks. Siemowita)
12.00 - Piąte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”

14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – 

         - IV Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – III Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - Piate Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz      

              Grunwaldu”
20.00 - VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball -

            - „Grundial 2018”


12.07.2018 – CZWARTEK 
X.00 - Warsztaty Gier Planszowych
10.00 - 13.00 
            - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza 
            Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I  
13.30 - 16.00 
            - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza 
            Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
15.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza) 
16.00 -
 Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00
            - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE”
            - Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16) 
20.00 – VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich 
          - IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał
 
13.07.2018 - PIĄTEK
 

 9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza

 

9.45 - Warsztaty chorału gregoriańskiego - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza 

          (po mszy świętej) 

10.00 - VIII Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych

              (sala kinowa Muzeum)
10.00 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza

11.30 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza 

             Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał

12.30 - "Grunwaldzkie Wici"
14.00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy -  (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza) 
14.00 - Turniej Bardów -  scena "U Rycerzy"
14.30 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich  

            - Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
15:00 - (sala kinowa Muzeum)
16:00 - 
(sala kinowa Muzeum)
16:00 – 19:00 - 
XIII Grunwaldzkie Spotkania z folklorem  (scena festynowa)

17.00 - Próba generalna XXI Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem 
18.00 - Koncert zespołu Folk Music - scena "U Rycerzy"
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej 

              Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich

19:00 – Występ  zespołu i wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

 


14.07.2018 - SOBOTA
9.00 – III Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00
 -Msza De Divisione Apostolorum -Msza odprawiana w języku Łacińskim 

       (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza 
9.00
 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich 

        - VI Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 
- Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 
- Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym

14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy

 

15.00 – XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

                           scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki