Zakaz handlu w niedzielę nadal irytuje wiele osób. Nową dla nas sytuację wykorzystała czwórka studentów, którzy stworzyli aplikację „Niedzielne Zakupy”. Pokazuje ona adresy sklepów, które są czynne w niedzielę.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę obowiązuje od marca, ale W sklepach, które są otwarte w wolne niedziele ustawiają się spore kolejki, na brak klientów nie narzekają też czynne stacje benzynowe. Studenci z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego też byli z takiej sytuacji niezadowoleni. - Każdy z nas doświadczył niemiłej niespodzianki związanej z brakiem możliwości zrobienia awaryjnych zakupów i koniecznością szukania sklepów po całym mieście - mówi Piotr, jeden z autorów aplikacji Niedzielne Zakupy.
Teraz aplikacja pozwala na wybór miasta i wyszukiwanie czynnych punktów wśród tych, które autorzy dodali do bazy. Dodać nowy sklep można tylko przesyłając odpowiednie informacje do autorów, ale to ma się wkrótce zmienić - Do najbliższej niedzieli planujemy wypuścić aktualizację ze zautomatyzowanym dodawaniem sklepów przez użytkowników oraz ocenianiem ich. Ocenianie będzie polegało na dawaniu plusów otwartym sklepom oraz minusów tym, które pozostały zamknięte mimo umieszczenia w bazie - tłumaczy Piotr.
Planowane są też inne zmiany poprawiające jakość aplikacji oraz stworzenie wersji dla systemu iOS.