Można narzekać na swoją pracę i poszukać lepszej, ale żeby znaleźć tę wymarzoną trzeba się trochę postarać. W artykule garść podpowiedzi dla osób, które jeszcze nie znalazły odpowiedniego dla siebie zajęcia.

Chcesz dostać wymarzoną pracę?

Recepta na zdobycie wymarzonej pracy nie istnieje. Powszechny jest stereotyp, że dobrą posadę można zdobyć tylko po znajomości. Analizując jednak historie osób, którym udało się osiągnąć sukces zawodowy bez polecenia innych, można pokusić się o wniosek, że kluczem było nie tylko wykształcenie, umiejętności zawodowe i doświadczenie. Aby pokonać innych Kandydatów, umieli się przysłowiowo “sprzedać”. W tym celu sklep HR Tools przygotował kilka narzędzi i zestawy pakietowe, które ułatwią zdobycie wymarzonej pracy i poprawią naszą skuteczność na rynku pracy.

Po pierwsze - CV

Wstępny etap pracy rekrutera polega na wybraniu kilku CV i skontaktowaniu się z Kandydatami. Od dawna krytykuje się zwykłe, papierowe CV jako mało przejrzyste - zwłaszcza, jeśli osoba ma duże doświadczenie zawodowe i to w kilku branżach. Drugą wadą takiego dokumentu jest brak mobilności. Rozwój technologiczny i dostęp do Internetu z praktycznie każdego miejsca na Ziemi, sprawia, że Pracodawcy doceniają nowe rozwiązania. Doskonałą alternatywą jest Smart CV, czyli własna strona, na której można w czytelny i intuicyjny sposób przedstawić nasze dotychczasowe wykształcenie, odbyte kursy i doświadczenie, a także - w przypadku zawodów kreatywnych - dołączyć portfolio. Za pomocą wykresów łatwiej pokazać najważniejsze umiejętności, które wyróżniają nas na tle innych. Ze względu na to, że ostatnio wszystko odgrywa się w Social Mediach, warto także do Smart CV podlinkować swoje konta w mediach społecznościowych, takich jak LinkedIn. Wcześniej jednak warto zrobić audyt Social Mediów, ponieważ Rekruterzy często sprawdzają profile potencjalnych Pracowników. Chcą sprawdzić, jakie treści udostępniają i czy są profesjonalni. Dzięki audytowi unikniemy wpadki wizerunkowej.

Po drugie - sztuka prezencji
Jeśli przejdziemy etap wstępnej selekcji CV zadzwoni do nas Pracodawca lub Rekruter i zaprosi na rozmowę rekrutacyjną. Dla wielu osób łączy się ona z ogromnym stresem, ponieważ obawiają się tego, jak wypadną na tle konkurencji lub po prostu nie wiedzą, co powiedzieć. Wtedy warto rozejrzeć się za metodami, które poprawią naszą umiejętność prezencji. W tym celu warto skorzystać z porady Specjalisty na co dzień zajmującego się rekrutacjami. Do kogo najlepiej się zwrócić? Poradę łatwo i szybko uzyskamy dzięki narzędziu Interview Coach dostępnym w sklepie HR Tools. Co najważniejsze, będzie ona spersonalizowana, dostosowana tylko do nas. Jak pokazują badania, mamy zaledwie 11 sekund na to, by osoba wyrobiła sobie o nas opinie. I chociaż złe pierwsze wrażenie można zatrzeć wykazując się innymi umiejętnościami oraz doświadczeniem, niezaprzeczalny jest fakt, że ma ono znaczenie podczas rekrutacji. Istotne jest też to, w jaki sposób mówimy i gestykulujemy, dlatego warto na to zwracać uwagę i przygotować się wcześniej.

W internecie znajdziemy sporo informacji na temat poszukiwania wymarzonej pracy, można jednak zdać się na pomoc specjalistów.  
Poszczególne narzędzia, jak i cały Pakiet “Wyróżnij się” oferuje sklep HR Tools. To pierwszy taki sklep w Polsce, w którym sprzedawane są usługi HR.
Przydatne miejsce nie tylko dla osób szukających pracy czy firm, ale dla każdego, kto chce świadomie budować swój rozwój zawodowy.

Chcesz się wyróżnić? Zajrzyj tutaj: http://hrtools.pl/rozwijaj-siebie