- W tym roku powstanie 700 nowych sklepów Żabka. A w ciągu najbliższych 18. miesięcy wszystkie placówki będą działały w nowym formacie - zapowiedział prezes zarządu spółki Żabka Polska Tomasz Suchański. - W zeszłym roku otwarliśmy 500 sklepów. W sumie więc mamy już 5 215 sklepów z których 2,5 tys. działa w nowym formacie - dodał.

Żabka wspólnie z firmą Microsoft przygotowała liczne rozwiązania innowacyjne, które teraz zamierza sukcesywnie wprowadzać do swoich sklepów. Powstaną tam m.in. inteligentne regały, wyświetlacze ledowe, które będą zintegrowane z regałami, będą też kasy samozliczające i rozpoznające towar.

- Teraz testujemy te innowacje, a później będą one sukcesywnie wprowadzane, najpierw do pojedynczych sklepów, bo musimy sprawdzić, jak zostaną przyjęte przez klientów - powiedział Suchański.

Zapowiedział on również, że w ciągu trzech miesięcy zostanie udostępniona mobilna aplikacja dla franczyzobiorców, a dla klientów - za 3-6 miesięcy.

- W kilkuset sklepach franczyzobiorcy już testują tę aplikację. Aplikacja dla klientów będzie wspierała nasze innowacyjne rozwiązania. Nie chcemy wszystkiego jednocześnie wypuścić na rynek, więc na razie będą to tylko pojedyncze rzeczy w niektórych sklepach - zapowiedział prezes.

Przy okazji Suchański powiedział, że zakaz handlu w niedziele nie wpłynął znacząco na wyniki sieci Żabek. - Teraz właściciele sami decydują, czy chcą otworzyć sklep w „niehandlową” niedzielę, czy nie. Zdecydowana większość z nich otwiera sklepy - dodał.

5 200 sklepów Żabka odwiedza codziennie ok. 2 mln klientów. Generują one ponad 7 mld zł zysku.