
| Źródło: Artykuł partnera
Pompa ciepła typu monoblok – co musisz wiedzieć

Dlaczego pompa ciepła monoblok?
Mając na myśli konkretnie ten rodzaj pompy warto wiedzieć o niej, że jej cały układ znajduje się w jednej jednostce. Dodatkowo jest hermetyczny wykonany bezpośrednio w fabryce, w związku z tym nie mamy możliwości dużej ingerencji. Jednak nie wyklucza to faktu, że pompa ciepła monoblok może składać się także z dwóch jednostek. W takim wypadku na zewnątrz znajduje się układ zamknięty hermetyczny, natomiast w wewnątrz reszta niezbędnych elementów takich jak zawór przełączający czy podgrzewacz wody.
Takie zastosowanie ma oczywiście swoje wady i zalety, dlatego ważne jest aby dobrać je jak najbardziej świadomie i konkretnie pod własne potrzeby. Warto skorzystać z pomocy fachowca z https://hymon.pl w celu konkretnego dogadania szczegółów oraz możliwości jakie dostajemy razem z konkretnym modelem pompy monoblok. Kolejną dużą zaletą tego typu urządzeń jest ich montaż, wówczas nie musimy ingerować bezpośrednio w układ chłodniczy, naszym głównym zadaniem jest wyłącznie podłączenie układu wodnego. W tym przypadku zawsze możemy mieć pewność, że pompa jest szczelnie zamknięta zważywszy na hermetyczne zamknięcie.
Pamiętaj o zabezpieczeniu pompy!
Jak każde inne urządzenie pompy również potrzebują w pewnych momentach naszej ingerencji związanej z ich ochroną właściwą. Dla przykładu kiedy wiemy, że wyżej wspominana pompa będzie stać bezczynnie przez wiele dni, a nawet tygodni szczególnie w okresie zimowym powinniśmy jak najszybciej odpowiednio ją zabezpieczyć. Chodzi tutaj mianowicie o zabezpieczenie układu wodnego przez jego zamarznięciem. Należy wówczas zastosować ochronę pasywną, w postaci montażu elastycznych przyłączy bądź ochronę z wykorzystaniem specjalnego roztworu zawierającego glikol etylenowy.
Stosując takie środki ochrony będziemy mieć pewność, że po naszej dłuższej nieobecności i po uruchomieniu pompy wszystko wróci do normy. Jeżeli tego nie zrobimy możemy liczyć się z poważnymi konsekwencjami, które mogą doprowadzić nad do poważnych strat finansowych związanych z jej naprawą, bądź doprowadzić ją do kapitulacji co mogło by się okazać wielkim błędem z naszej strony.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj