Dzieci uczęszczające do osiedlowej świetlicy w Iławie odwiedziły policjantów z miejscowej komendy. W trakcie spotkania zapoznały się miejscem pracy funkcjonariuszy oraz ich codziennymi zadaniami. Na koniec spotkania wszyscy razem przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa

Komendę Powiatową Policji w Iławie odwiedziły dzieci uczęszczające do osiedlowej świetlicy w Iławie. Uczestnicy spotkania mieli okazję przyjrzeć się miejscu pracy iławskich policjantów. Mł. asp. Joanna Kwiatkowska zwiedzanie budynku  rozpoczęła od omówienia zasad wchodzenia na teren  Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Policjantka przybliżyła dzieciom na czym polega praca oficera dyżurnego, do którego dzwonimy kiedy potrzebujemy pomocy. Idąc kolejnym korytarzem dzieci zobaczyły jak wygląda pomieszczenie przejściowe.

Policjantka poinformowała czym na co dzień zajmują się policjanci ruchu drogowego oraz co jest ukryte w kancelarii tajnej.  Największą atrakcją dla dzieci okazał się pokój techników kryminalistyki gdzie poznały tajniki pobierania odcisków palców czy wykonywania zdjęć sygnalitycznych. Następnie wszyscy razem udali się do świetlicy gdzie mogli poczuć się przez chwilę policjantem przymierzając zestaw przeciwuderzeniowy składający się z kamizelki z ochraniaczami barków i ramion, ochraniaczy nóg, ochraniaczy rąk oraz kasku ochronnego z osłoną twarzy. Zestaw ten funkcjonariusze stosują w celu ochrony przed urazami spowodowanymi niebezpiecznymi przedmiotami występującymi podczas działań związanych z zapewnianiem porządku publicznego przez Policję. Na koniec spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa, bo „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań i zdjęć.