
| Źródło: Artykuł sponsorowany
Naczepa plandeka – co to jest? Kiedy się przydaje?

Czym jest naczepa plandeka?
Bez wątpienia to właśnie naczepa plandeka należy do najpopularniejszych rodzajów, co ma związek z ogromnymi możliwościami tego typu pojazdów. Przede wszystkim wynika to z budowy naczepy, która składa się z boków przysłoniętych plandeką. Niekiedy możesz spotkać się też z nazwą naczepa firanka lub kurtyna – właśnie ze względu na tę specyficzną budowę.
Obecność firanki sprawia, że możesz bardzo szybko rozładować i załadować naczepę – bez względu na to, w jakim miejscu znajduje się towar. Jednak większe bezpieczeństwo zapewnia zamocowanie towaru przy pomocy pasów do elementów konstrukcyjnych środka transportu. Dzięki temu masz pewność, że nawet w wyniku gwałtownego hamowania czy jechania pod górkę załadunek nie będzie się przemieszczać wewnątrz naczepy, co mogłoby zagrozić bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście mogłoby to także doprowadzić do uszkodzenia towaru.
Naczepa plandeka wyróżnia się wykorzystaniem solidnego materiału okalającego konstrukcję pojazdu. Z jego pomocą załadunek jest chroniony przed warunkami zewnętrznymi czy po prostu przed kradzieżą. W porównaniu do klasycznej firanki plandeka wymaga nieco innego otwierania. Plandekę należy rozwiązać i podnieść, a klasyczną firankę wystarczy odsunąć na bok. Jedną z najważniejszych zalet tego pojazdu jest możliwość rozładunku tyłem, bokiem bądź górą, co daje spore możliwości, a do tego znacznie przyspiesza pracę.
Kiedy przydaje się naczepa firanka?
Zwróć uwagę na to, że naczepa plandeka jest bardzo uniwersalna, dlatego może być z powodzeniem wykorzystywana w wielu branżach. Jednym z przykładów jest transport towaru, znajdującego się na paletach. Kluczowe znaczenie ma tylko to, by załadunek nie był wrażliwy na zmianę temperatury i nie stanowił zagrożenia dla środowiska naturalnego.
Najczęściej naczepa firanka lub plandeka są załadowywane przy pomocy wózka widłowego. Choć niekiedy potrzebny jest też dźwig, ale dotyczy to tylko sytuacji, gdy towar jest umieszczany po otwarciu dachu. W ten sposób możesz przetransportować towary o naprawdę dużych gabarytach.
Pamiętaj, że dokładna ładowność naczepy jest uzależniona od jej rodzaju. Opcja mega jest chętnie wybierana w branży motoryzacyjnej, ponieważ umożliwia swobodne przewożenie pojazdów np. samochodów osobowych.
Jak widzisz, naczepa to pojazd, który warto mieć w swojej firmie, dlatego zdecyduj się na ten zakup. Jeśli nie dysponujesz wysokim budżetem, to postaw na używany pojazd – z Polski bądź z zagranicy. Dzięki temu znacznie rozwiniesz swój biznes.
Jakie są rodzaje naczep plandek?
Do dyspozycji masz kilka różnych rodzajów naczep plandek, np.:
- mega,
- pół mega,
- standard,
- coil bądź mulda.
Poszczególne typy różnią się między sobą wielkością, a także zastosowaniem. Jeśli chcesz przewozić duży załadunek, to dobrym rozwiązaniem będzie naczepa mega. Natomiast np. stal walcowaną w kręgach możesz transportować z pomocą naczepy coil. Bez problemu możesz w niej również umieścić inne, ciężkie towary. Jeszcze bardziej zwiększysz użyteczność tej przestrzeni, gdy skorzystasz z dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu umieścisz tam m.in. sprzęt AGD, a jednocześnie zyskasz pewność, że załadunek jest należycie zabezpieczony.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj