Data wydarzenia: 30.04.2017 19:00 - 30.04.2017 20:30
Miejsce wydarzenia: Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie

W Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie wystąpili członkowie grupy Iława Gospel Singers. Muzycy promują autorski projekt wokalno-instrumentalny.

Jak sami przyznają koncert w Lubawie był niezwykły, bo prawie wszystko było po raz pierwszy - partnerujący zespół instrumentalny, autorski repertuar, rockowa stylistyka i technika.

Koncert "W śmierci jest Życie" to autorski projekt wokalno-instrumentalny, którego treścią jest poetycka opowieść o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Składa się z 10 utworów, w których autor podejmuje rozważania na temat Miłości Boga do człowieka, stosunku nas, współczesnych do Jego ofiary na krzyżu i jej znaczenia dla nas.

Warstwę muzyczną koncertu tworzą spokojne, balladowe brzmienia, jak również mocne, rockowe, progresywne klimaty, w których partie wokalne wykonują soliści i chór gospel.

Teksty: Tomasz Gul
Muzyka: Tomasz Gul, Sławek Kasprzycki
Opracowanie wokalne: Michał Wróblewski

Wykonawcy:

Iława Gospel Singers
Tomasz Gul - gitara akustyczna
Jagoda Gul - flet
Michał Lewandowski - perkusja
Mariusz Curzydło - gitara basowa
Darek Licznerski - klawisze
Sławek Kasprzycki - gitara

Mieszkańcy Iławy także będą mogli obejrzeć grupę Iława Gospel Singers. Już w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, o godz. 19:00 grupa wystąpi w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie (tzw. kościół "biały"). Organizatorami koncertu "W śmierci jest Życie" są Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem, Lubawska Grupa Muzyków, Iławskie Centrum Kultury i Parafia NP NMP w Iławie.