Data wydarzenia: 15.07.2017 18:30 - 16.07.2017 20:00
Miejsce wydarzenia: Amfiteatr Iława

Już jutro rusza jedno z największych wydarzeń w regionie. Przygotujcie się na Dni Iławy 2017!

PROGRAM DNI IŁAWY

15 lipca 2017 r. Sobota

godz. 18.30 – Cuba de zoo
godz. 20.00- Sylwia Grzeszczak
godz. 22.00- WILKI

16 lipca 2017 r. Niedziela

godz. 16.00 – Majka Jeżowska

Biesiada TVS
godz.17.30 – Mariusz Kalaga
godz. 18.30 – Damian Holecki

Ponadto:
15-16 lipca godz.12.00– 20.00
Bezpłatna Strefa Rekreacyjna dla dzieci

AMFITEATR MIEJSKI

WSTĘP WOLNY

WYKONAWCY:

CUBA DE ZOO jeden z ulubionych zespołów dziennikarzy Radiowej Trójki. Ich utwory często goszczą na antenach stacji radiowych Trójki, Jedynki, RDC, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn i wielu innych. Zespół stanowi TRIO i jako trio stawia na trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. Udało się to bardzo w przypadku debiutanckiego albumu „Rozkaz” oraz na kolejnej płycie „Trucizna”. Koncerty Cuba de Zoo to potężna dawka energii i szczera radość grania. Obecnie zespół pracuje nad trzecim albumem oraz intensywnie koncertuje.

Bio:
– 12 miejsce na LP Trójki dla piosenki „Czarne auto” (18 tygodni w zestawieniu)
– 12 miejsce na LP Trójki dla piosenki „Grób” (19 tygodni w zestawieniu)
– laureat Festiwalu Gramy 2010 w Szczecinie gdzie jurorem był min. Piotr Stelmach redaktor Trójki
– występ na Festiwalu Open’er 2011 w Gdyni
– 3 występy w Studio koncertowym Programu Trzeciego im. A. Osieckiej
– nominacja do nagrody „Mateusza” redakcji muzycznej Trójki w kategorii debiut za album „Rozkaz”
– występ na 50 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2012
– występ na Seven Festival 2012 w Węgorzewie
– 4 miejsce na LP Trójki dla piosenki „Noc komety” (15 tygodni w zestawieniu)

SYLWIA GRZESZCZAK swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Krótko po tym Sylwia rozpoczęła naukę na pianinie, którą kontynuowała w kolejnych szkołach muzycznych, a zakończyła dyplomem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. Pierwszym istotnym przełomem w karierze Sylwii był rok 2004, kiedy zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu Drzwi do kariery. Zaledwie rok później otrzymała główną nagrodę w konkursie poezji śpiewanej za skomponowanie muzyki do wiersza Ernesta Brylla.
W 2006 roku nagrała trzy piosenki na płytę „Adsum” grupy Ascetoholix: „Tak wyszło”, „Afrodyzjak” oraz „Chodź ze mną”. Ta kooperacja zaowocowała niezwykle ważną w dalszej karierze Sylwii współpracą z jednym z członków wspomnianego zespołu – Liberem, z którym w 2008 roku wydała swój debiutancki album „Ona i On”. Znajdujące się na krążku „Co z nami będzie?”, „Mijamy się” oraz „Nowe szanse” błyskawicznie podbiły serca publiczności, wspinając się na szczyty list przebojów najważniejszych rozgłośni radiowych w kraju, takich jak RMF FM, Radio ZET czy Radio Eska.

WILKI
Na początku 2012 roku, 20 lat po premierze „niebieskiej płyty” MJM Music wydaje rozszerzoną reedycję debiutanckiego albumu Wilków, a zespół gra klubową trasę „Blue Sky Tour 2012” 6 listopada nakładem wytwórni Sony Music został wydany siódmy album studyjny zespołu zatytułowany „Światło i mrok”, który promował utwór „Czystego serca”. Utwory umieszczone na płycie były szamańskie, pełne troski o losy Matki Ziemi, hippisowskie i romantyczne. Całości przekazu dopełniała ekologiczna okładka i zdjęcie Roberta w pióropuszu, który stał się symbolem tej płyty, wykorzystywanym także na koncertach. W kwietniu 2013 roku Wilki rejestrują 2 koncerty, w Krakowskim klubie Lizard King i w Radomiu w G-2. Z nagranego materiału powstaje teledysk do piosenki „Świat to fajne miejsce” oraz płyta „Live Collection”, dostępna wyłącznie na koncertach Wilków.

W lipcu 2014 nastąpiły kolejne zmiany w składzie. Zespół opuścił Staszek Wróbel, a na jego miejsce powrócił Marcin Ciempiel. Do grupy dołączył też syn Roberta Gawlińskiego – Beniamin Gawliński. Latem 2015 Wilki rozpoczęły prace nad nową płytą, która ostatecznie ukazała się 15 kwietnia 2016 roku. Krążek „Przez dziewczyny” promował utwór o tym samym tytule. Cała płyta jest najbardziej rockandrollowym i energetycznym albumem zespołu, często porównywanym do przebojowej „4”. Kolejne single to „Wenus, tu Mars” i „ W drodze do marzeń”. Do tego ostatniego Wilki nagrały teledysk z trasy koncertowej, z wykorzystaniem archiwalnych, dotąd niepublikowanych materiałów filmowych. Rok 2017 to 25-lecie zespołu Wilki. Będzie się działo…

MAJKA JEŻOWSKA – wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów („Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, ”Margarita”) i widowisk muzycznych („Majkowe studio nagrań” , ”Kochaj czworonogi”), producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music.
Ma na swoim koncie Platynową i kilka Złotych Płyt, wielokrotna laureatka KFPP w Opolu, zdobywczyni I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, wielka przyjaciółka dzieci i showmenka.
Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autor muzyki ma swój Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku.

MARIUSZ KALAGA
Muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy, zodiakalny „strzelec”, urodzony i zamieszkały w Dąbrowie Górniczej. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach – Menadżer Kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu (studia podyplomowe).
Uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą:/Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA. Mariusz Kalaga jest znany sympatykom muzyki z prezentacji TV programów „Piknik Country”, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik TV Dwójki” Zbigniewa Górnego. W swoim repertuarze ma znane przeboje Roya Orbisona/„California Blue”, „You got it”, „Pretty women”, „Claudette”/, które w wersji polskojęzycznej nagrał w 1993 r., śpiewa także utwory Elvisa Presleya, czy Shakin Stevensa, gra znane przeboje, standarty muzyki tanecznej i rozrywkowej, żywiołowe piosenki z gatunku „tex-mex, kolędy i pastorałki, a także kompozycje „Co tu jest grane?”, „Już zamknąłem serca drzwi”, „Złote obrączki”, „Sen o Dalmacji”, „Jedna z gwiazd”. Śpiewa głosem o dużej skali i charakterystycznej, „ciepłej” barwie, który jest atrakcją i urozmaiceniem jego występów artystycznych, szybko nawiązuje kontakt z publicznością…

DAMIAN HOLECKI urodził się w Mysłowicach na Śląsku w dzielnicy Słupna. Studiował piosenkarstwo na wydziałach : Wokalno – Aktorskim oraz Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowickiej Akademii Muzycznej. Piosenkarz , pianista, kompozytor i aranżer, czasami autor tekstów. Od zawsze z zamiłowania fotograf ( Marzy o własnym studio ). Laureat wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. Koncertował m.in. z DJ Bobo, Modo i Capitan Jack. Brał udział w trasie koncertowej z grupą Erotic. Występował w koncertach Lata z radiem z Ryszardem Rynkowskim i T – Love. Brał udział w sopockim koncercie Dance Molo Party.