W niedzielę 27 lutego w Suszu odbyła się druga edycja Biegu Wilczym Tropem. Dla Fundacji Wolności i Demokracji, która organizuje tą Ogólnopolską imprezę była to V edycja biegu Żołnierzy Wyklętych. Do Susza zjechało 149 fanów aktywnego spędzenia czasu z regionu oraz województwa pomorskiego.

 Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach. Najpierw odbył się bieg honorowy w asyście rekonstruktorów z V Wileńskiej Brygady AK z Susza, których przygotowała pani Jolanta Palińska z Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu. Dystans wynosił 1963 m i był odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Chwilę później odbył się start główny na dystansie 5 km. Tym razem bieg odbywał się po ulicach Susza, a nie tak jak wszyscy się już przyzwyczaili po alejce wokół jeziora suskiego. Jak się okazało poziom biegu był wysoki dzięki przyjazdowi do Stolicy Triathlonu zawodników, którzy zawodowo trenują bieganie oraz triathlon. 
Każdy z zawodników po wbiegnięciu na metę otrzymał pamiątkowy medal, zaś później w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II mógł skorzystać z posiłku regeneracyjnego przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

Udekorowane zostały trzy najlepsze zawodniczki oraz trzech najlepszych zawodników w kategorii OPEN oraz najstarsza i najstarszy zawodnik. Nagrody wręczał z-ca burmistrza Susza – Zdzisław Zdzichowski oraz dyrektor CSiR – Jarosław Piechotka. 
Organizatorzy, czyli Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II pragnie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do odbycia biegowej imprezy: Komisariat Policji w Suszu, OSP w Suszu, Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej w Suszu, Harcerski Klub Ratowniczy w Suszu, Ratownicy Medyczni ze Sztumu, STS-Timing.

KLASYFIKACJA GENERALNA
MĘŻCZYŹNI:
1. Maciej Myszkiewicz, Iława, czas: 00:18:20
2. Michał Siejakowski, Susz, czas: 00:18:27
3. Stanisław Dąbrowski, Laskowice, czas: 00:18:29
4. Mateusz Nastaj, Iława, czas: 00:18:50
5. Karol Kaczmarczyk, Susz, czas: 00:19:22

KOBIETY
1. Alicja Misiak, Susz, czas: 00:21:05
2. Monika Kołatka, Iława, czas: 00:21:36
3. Natalia Nikiel, Susz, czas: 00:23:34
4. Katarzyna Jarosińska, Prabuty, czas: 00:23:54
5. Iwona Adameczek-Siejakowska, Kwidzyn, czas: 00:24:23

NAJSTARSZY ZAWODNIK: Andrzej Grabowski, Iława
NAJSTARSZA ZAWODNICZKA: Regina Szpindler, Bronowo