Wracamy do szokującej sprawy z Lubawy. Prokuratura postawiła zarzuty 26-latkowi. Według śledczych, mężczyzna usiłował zgwałcić kilkuletnią dziewczynkę na terenie niepublicznego przedszkola w mieście. Oświadczenie w tej sprawie wydał już Burmistrz Lubawy [AKTUALIZACJA ARTYKUŁU]

Przypomnijmy: do dramatu doszło 9 lipca w pomieszczeniach szatni przedszkola niepublicznego w Lubawie. Mężczyzna wszedł do przedszkolnej szatni, w której przebierają się dzieci. Sprawca został ujęty krótko po zdarzeniu, już poza terenem przedszkola. Podczas jego przeszukania ujawniono, iż posiadał on woreczek foliowy zawierający susz barwy zielono-brunatnej. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu, obecnie trwają czynności prowadzące do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz planowane są czynności z podejrzanym. Jeszcze dzisiaj prokuratura skieruje wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 26-latka.

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna pochodzi z Susza. Nie wiadomo jak długo przebywał w Lubawie, ale dopuścił się już kilku kradzieży na terenie miasta.

Sprawca będzie odpowiadał za czyn z art. 197 § 3 kk (zgwałcenie). Pełna treść paragrafu:

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:

  1. wspólnie z inną osobą,
  2. wobec małoletniego poniżej lat 15,
  3. wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Oświadczenie Burmistrza Lubawy
W związku z dramatem, jaki rozegrał się na terenie miasta, oświadczenie w sprawie wydał włodarz miasta - Maciej Radtke. Burmistrz podkreśla, że zdarzenie NIE miało miejsca w Przedszkolu Miejskim. Pełna treść oświadczenia poniżej.

Do tematu wrócimy.