Każda wzmianka o programie 500 plus elektryzuje opinię publiczną. Od pewnego czasu dyskutuje się na temat programu 500 plus dla emerytów. Rząd szuka środków na realizację programu, mówiła o tym w wywiadzie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kiedy seniorzy otrzymają dodatkowe środki? Czytaj poniżej.

- To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej. Jest teraz za wcześnie, by przedstawić konkretne projekty. Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiony - podkreślił szef Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Super Expressem".

PiS wraca do pomysłu 500 plus dla emerytów. W zeszłym roku partia rządząca odrzuciła ustawę PSL, która miała na celu wprowadzenie zapomogi dla najuboższych emerytów. Teraz jednak PiS ustami prezesa zapowiada, że pieniądze na program się znajdą i trwają nad nim prace. Komentarze dot. kolejnego projektu socjalnego "Zjednoczonej Prawicy" są mocno podzielone (źródło: Business Insider).

W wywiadzie dla Telewizji Republika, słowa prezesa Kaczyńskiego potwierdziła wicepremier Beata Szydło, która w rządzie zajmuje się sprawami społecznymi. Dodała, że rozważane są dwie propozycje - może to być albo świadczenie jednorazowe osobne, albo może być też wzrost wynagrodzeń.

Kiedy emeryci mogą spodziewać się pomocy finansowej? Szydło zapewniła, że jeszcze w tym roku lub zaraz na początku 2019 roku.

Pomysł dodatkowych pieniędzy dla emerytów pojawił się dwa lata temu. Emeryci pierwsze środki mieli otrzymać już na początku tego roku. Wprowadzenie jednorazowego dodatku dla emerytów i rencistów w wysokości 500 zł miało kosztować ok. 4,5 mld zł rocznie i wtedy uznano, że byłoby to zbyt duże obciążenie dla budżetu.

Źródło: Super Express, Business Insider