Tragiczne wieści dotarły do nas z sąsiedniego powiatu. W Tyrowie (gm. Ostróda), na trasie między Iławą a Ostródą, doszło do zderzenia autobusu szkolnego z samochodem ciężarowym.

Komunikat KWP Olsztyn:

Droga krajowa nr 16 w okolicach m. Tyrowo, zderzenie autobusu szkolnego z poj. ciężarowym. Dwie osoby nie żyją - kierowca autobusu szkolnego i opiekunka. Troje dzieci trafiło do szpitala. Droga zablokowana. 

Więcej informacji wkrótce!

AKTUALIZACJA [24.09.2018, godz. 08:50]:

- Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 16. Kierowca tira, jadąc w stronę Ostródy, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z autokarem - poinformowała na antenie TVN24 st. sierż. Anna Balińska.


Osiem osób zostało rannych. Droga jest zablokowana. Utrudnienia potrwają ok. trzech godzin. Troje dzieci trafiło do szpitala na obserwację. - To był autokar PKS, który wiózł dzieci na zajęcia. Teraz deszcz nie pada, ale nawierzchnia jest śliska, dlatego apelujemy o ostrożność na drogach - dodała funkcjonariuszka policji.

- Trójka dzieci miała poważne obrażenia. Zostały zabrane karetką do szpitala. Mimo reanimacji, nie udało się uratować kierowcy autokaru i opiekunki dzieci. Kierowca ciężarówki został przetransportowany śmigłowcem do szpitala - mówił w rozmowie z TVN24 kpt. Grzegorz Róźański, strażak znajdujący się na miejscu wypadku. (źródło: onet.pl, TVN24)