Iławski sąd zdecydował o dwumiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 38 - latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoją konkubiną oraz kierowanie samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kodeks karny za samo znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Zgłaszająca dodała, że uciekła z domu z jednym dzieckiem a drugie pozostało w domu ze sprawcą przemocy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce jednak nikogo nie zastali. Ustali, że mężczyzna wsiadł w auto i gdzieś pojechał z dzieckiem. W trakcie czynności funkcjonariusze zatrzymali 38 – latka. Okazało się, że mężczyzna po drogach powiatu iławskiego jeździł samochodem ze swoją3 – letnią córeczką. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Okazało się, również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali 38 - latka i osadzili w policyjnym areszcie. Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili również, iż  mieszkaniec powiatu iławskiego będąc pod działaniem alkoholu wszczynał niczym nieuzasadnione awantury, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, krytykował, bił, szarpała oraz groził pozbawieniem życia. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz  wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. W trakcie czynności przesłuchali świadków. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad swoją partnerką. W związku z powyższym mieszkaniec powiatu iławskiego usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi najbliższymi oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 38 - latek najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.