Przedsiębiorcy prowadzący własny biznes powinni dbać o bezpieczeństwo gromadzonych danych. Szczególnie ważne jest to podczas zawierania transakcji z kontrahentami. Wszelkie faktury sprzedażowe oraz inne przydatne dokumenty powinny być zabezpieczone przed ich ewentualną utratą. Rozwiązaniem jest prosty i sprawdzony program do fakturowania oraz uruchomiona do niego usługa eArchiwum, czyli tzw. zdalnej kopii bezpieczeństwa.

Czym jest eArchiwum?

Dobry program do faktur powinien umożliwiać uruchomienie tzw. modułu eArchiwum. Opcja ta pozwala ustawić automatyczny codzienny przesył kopii zgromadzonych w programie danych na serwer. Funkcja ta jest bardzo pomocna, gdyż dzięki niej użytkownik ma zapewnioną ochronę danych przed potencjalną utratą w sytuacji zainfekowania komputera, jego kradzieży bądź awarii. Usługa eArchiwum pozwala również na zaszyfrowanie danych specjalnym hasłem w celu dodatkowej ochrony.

Program do fakturowania z eArchiwum

Firma MEGA-TECH przygotowałam program do wystawiania faktur, który można połączyć z usługą eArchiwum. Mowa o programie Faktura Small Business. To rozwiązanie pozwoli przechować użytkownikowi bezpieczenie dane poprzez zastosowanie w programie modułu zdalnej kopii bezpieczeństwa. Korzystający z programu Faktura Small Business ma do dyspozycji w ramach posiadanej licencji 1GB darmowej przestrzeni na serwerze. MEGA-TECH daje również możliwość rozszerzenia przestrzeni jeżeli jest to wymagane np. ilością gromadzonych danych. Opcja eArchiwum pozwala odzyskać dane i zgromadzone dokumenty jeżeli np. wystąpi awaria komputera. To gwarancja ograniczenia do minimum ryzyka utraty danych. Program przygotowany przez MEGA-TECH to również świetne oprogramowanie służące wystawianiu faktur VAT, bez VAT, korekt, proform, paragonów fiskalnych, generowania JPK i innych przydatnych dokumentów. Program jest bardzo funkcjonalny, a wszystkie opcje można za darmo przetestować. 

eArchiwum gwarantuje przedsiębiorcy zabezpieczenie danych przed ich potencjalną utratą. Faktura Small Business to proste w obsłudze i wygodne narzędzie do pracy. Do utworzonej kopii danych ma dostęp jedynie właściciel. Jest to korzystne rozwiązanie dla każdej firmy dbającej o komfort fakturowania i zabezpieczenie posiadanych danych.