Każdego dnia policjanci podczas służby na drogach dbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Niestety w tej trudnej pracy jednym z ich głównych przeciwników wciąż są ci najbardziej niebezpieczni, nieobliczalni i bezmyślni kierowcy, którzy siedząc za kierownicą auta nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Wobec tak nieodpowiedzialnych osób policjanci nie mają pobłażania.

 Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 44 – latek kierujący ciężarowym renaultem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą i doprowadził do bocznego zderzenia między pojazdami. Kierujący oraz pasażerka toyoty zostali przetransportowani do szpitala. Natomiast 44 – latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że takie zachowania kierowców spowodowane są zazwyczaj nadmierną prędkością, która od wielu lat  jest jedną z głównych przyczyną wypadków i kolizji na drogach. Zbyt duża prędkość pojazdów pojawia się też często w sygnałach społecznych przekazywanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Dlatego  policjanci na terenie powiatu iławskiego przeprowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze podczas działań skontrolowali 23 pojazdy  ujawniając 12 kierujących, którzy jechali zbyt szybko, lekceważąc obowiązujące w tym zakresie przepisy. Jednym z nich był 58 - latek. Mężczyzna jechał mercedesem w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 109 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz czeka go  3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu ostródzkiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Kierowco!!!                                                                                      

Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób!

Kieruj się rozsądkiem!