Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. 32 -latek podejrzany jest o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoimi siostrami. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po kolejnej domowej awanturze. Teraz podejrzanemu o przemoc może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że mężczyzna wszczął awanturę ze swoimi siostrami i bratem podczas której uderzył brata,  wyzywał ich oraz groził pozbawieniem życia.  W związku z powyższym funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności ustalili, że takie zachowanie mężczyzny trwa od dłuższego czasu.  Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 32 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
 
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.