Codziennie na bieżąco przekazujemy Wam informacje o kolejnych zakażeniach COVID-19. Liczba przypadków rośnie, ale eksperci wskazują, że największa fala zachorowań dopiero przed nami. Mamy jednak dobre wieści - kolejne 5 osób opuści szpitale, nie mają już koronawirusa!

Łącznie już 7 osób w Polsce zostało wyleczonych z zakażenia koronawirusem. W środę (25.03) wieczorem władze województwa lubelskiego poinformowały o pięciu nowych przypadkach uzdrowienia.

Są to pierwsze osoby wyleczone w województwie lubelskim. Jednym z nich to pacjent leczony w szpitalu w Puławach, kolejne cztery to rodzina z Niedrzwicy dużej, krewni pierwszego zakażonego na Lubelszczyźnie.

Mężczyzna nadal przebywa w stanie ciężkim w szpitalu, ale członkowie jego rodziny - żona, dwaj synowie i córka nie mają już wirusa, zostali wyleczeni z COVID-19. Informacje przekazała Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. 

Przypomnijmy: pierwszym wyleczonym z COVID-19 był "pacjent zero". Mężczyzna był pierwszą osobą zakażoną koronawirusem w Polsce, przebywał w szpitalu w Zielonej Górze.

Niebawem szpitale opuści piątka pacjentów z Lubelszczyzny.