W ubiegłą sobotę w Ośrodku Szkolno-Wychowawczymw Kisielicach po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny, który jest tradycją tej placówki. W tym roku uroczystość odbyła się pod hasłem „Piknik Rodzinny Pełen Pasji”.

Goście, którzy przybyli na tę imprezę,mogli podziwiać występy artystyczne uczniów Ośrodka , m.in. przedstawienie teatru cieni ,,Pinokio”, obejrzeć pokaz taneczny przedszkolaków i posłuchać piosenek w języku angielskim.

Na uczestników pikniku czekało wiele stoisk i atrakcji: swojska chata, malowanie twarzy, przejażdżki konne, balonowe zabawy, wóz strażacki, pokazy pierwszej pomocy oraz GWARD-kwidzyńskie stowarzyszenie sportowo -kolekcjonerskie. Ogromnym powodzeniem cieszył się ,,Kącik leśnika”,prowadzony pod kierunkiem Nadleśnictwa Susz oraz kącik geologiczny, gdzie pracownik naukowy Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego- Pan Michał Cyglicki, odkrywał tajemnice skamielin sprzed milionów lat.

Piknik był okazją do zwiedzenia Ośrodka i spotkania przyszłych wychowanków z ich nauczycielami i terapeutami. Odwiedziny tak licznie przybyłych gości, stały się pretekstem do pokazania możliwości, jakie niesie ze sobą nauka i terapia w tym miejscu oraz z jakich form wsparcia mogą korzystać niepełnosprawne dzieci. Ta dynamicznie rozwijająca się placówka proponuje swoim podopiecznym coraz to ciekawsze i zaskakujące formy nauki i terapii.

Otwarta od niedawna pracownia edukacji ekologicznej pod chmurką, ogród doświadczalny, ścieżka sensoryczna i pracownia integracji sensorycznej w plenerze to tylko wycinek tego, co się pokazało w ostatnim czasie. Nic dziwnego, że zainteresowanie Piknikiem było tak duże. Dodatkowo terapeuci zaprosili na spotkanie ze specjalistami, terapeutami, które odbędzie się w przyszłą sobotę. Tego dnia będzie można nieodpłatnie skorzystać z konsultacji neurologopedy, fizjoterapeutów, terapeutów integracji sensorycznej, czy pedagogów.

To był udany dzień. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy to miejsce, gdzie zaprasza się uczniów i ich rodziców, miejsce otwarte na każde dziecko potrzebujące pomocy. Pracownicy Ośrodka wraz z uczniami składają podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Pikniku i zapraszają do udziału w nim w przyszłym roku.