Zadbane dłonie i mocne paznokcie są marzeniem większości kobiet. Dla wielu z nich jest to jednak duże wyzwanie, ze względu na codzienne aktywności i wykonywane czynności, które niekorzystnie odbijają się na ich stanie. Zamiast jednak załamywać ręce, zacznij od kilku prostych nawyków, które pomogą Ci je uchronić przed szkodliwymi czynnikami.

Nawilżenie skóry dłoni

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na wiele wyzwań. Skóra źle może znosić zmienne warunki atmosferyczne: mróz, ciepło, opady. Do tego dochodzi przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach i używanie detergentów. W konsekwencji skóra staje się matowa, szorstka, podatna na podrażnienia, a obszar wokół  paznokci jest w opłakanym stanie. Nie załamuj jednak rąk, lecz wybierz się do drogerii po dobry preparat nawilżający i ochronny. Dobrze, aby miał w swoim składzie mocznik i witaminy A i E, wazelinę, glicerynę oraz aloes. Jeśli zauważyłaś już pierwsze oznaki starzenia skóry, nie lekceważ tych objawów i dobierz krem, który uwzględni potrzeby dojrzalszej skóry.

Latem stawiaj na kremy regenerujące, ponieważ skóra może wykazywać zmęczenie słońcem, a w okresie jesienno-zimowym natłuszczające. 

Zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym 

Do jednych z najbardziej popularnych a przy tym tradycyjnych sposobów na zadbanie o swoje dłonie należy manicure klasyczny. Profesjonalna kosmetyczka dokładnie i uważnie obetnie skórki, nałoży odżywkę, przytnie i pomaluje paznokcie. Jeśli borykasz się z łamliwością i rozdwajaniem paznokci, ten zabieg jest z pewnością dla Ciebie, jednak musisz pamiętać, że żeby odnosił oczekiwane rezultaty, trzeba go regularnie powtarzać. Jeśli chcesz zapomnieć o malowaniu paznokci na dłuższy czas, możesz zdecydować się na tak zwane hybrydy. Na ten rodzaj zabiegu decydują się często kobiety, które nie mają czasu na częste czynności pielęgnacyjne, a chcą cieszyć się nienagannym stanem paznokci. Chociaż hybrydy można sobie zrobić bez okazji, to często panie się na nie decydują przed jakimiś uroczystościami lub wyjazdem na urlop. Efekty utrzymują się przez 3-4 tygodnie, w zależności od tempa wzrostu paznokci. 

Szukasz sprawdzonego salonu? Profesjonalny manicure wykonasz w J’adore Instytut - https://jadoreinstytut.com/warszawa/manicure/warszawa.

Dobrze zbilansowana dieta 

Czy to nam się podoba czy nie, to, co jemy, również ma bezpośrednie przełożenie na stan naszych dłoni. Aby cieszyć się ich nienagannym stanem, powinnaś pamiętać o nawadnianiu organizmu od środka. W końcu kosmetyki na nic się zdadzą, jeśli będziesz zapominać o przyjmowaniu optymalnej dawki płynów. 

Sprzątanie? Tylko w rękawiczkach!

Płytka paznokci w kontakcie z detergentami jest bezradna. Efektem jest jej łamliwość i kruchość, a przy tym pojawia się problem z jej rozdwajaniem się. Jeśli więc chcesz je ochronić przed substancjami dla nich szkodliwymi, wyrób w sobie nawyk zakładania rękawiczek przed użyciem detergentów.

Na koniec warto dodać, że za złym stanem paznokci może stać również choroba. Jeśli więc zauważysz na płytce paznokcia plamki i przebarwienia, nie czekaj, tylko skonsultuj się z lekarzem.