Nowoczesnego zamka do skrzynki pocztowej nie otworzysz ani śrubokrętem ani wsuwką do włosów. Producenci zamków dbają bowiem, by te mechanizmy były bezpieczne i w dostateczny sposób chroniły Twoją korespondencję przed niepowołanymi osobami. Co więc zrobić, kiedy zgubisz kluczyki do skrzynki na listy?

Sprawdź jak skutecznie otworzyć skrzynkę na listy

Sposobów otwarcia zamka jest wiele. Możesz np. zamek rozwiercić albo spróbować podważyć go płaskim narzędziem od góry bądź jeśli mamy dojście,to od tyłu skrzynki. Musisz mieć jednak świadomość, że zamek otworzysz, ale już ponownie go nie zamkniesz. W konsekwencji konieczny będzie montaż i wymiana zamków

Lepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z pomocy fachowca. Tutaj odpowiednie będzie pogotowie ślusarskie, które przeważnie ma na wyposażeniu wszystkie standardowe zamki do skrzynki pocztowej. Wystarczy, że powiesz u jakiego producenta zakupiłeś mechanizm, by ślusarz nie tylko w bezpieczny sposób otwarł zamek, ale również dorobił brakujący klucz.

Czy to jest zamek typu Renz, czy Euro – locks pogotowie zamkowe z pewnością pomoże przy jego otwarciu.

Jak otworzyć zamek do skrzynki pocztowej?

Renomowane zamki przeważnie mają numerowane kluczyki. Numer znajdziesz wtedy na  swojej skrzynce pocztowej. Wystarczy, że podasz numer, by ślusarz w kilka godzin rozwiązał Twój problem.

Przy tańszych mechanizmach z pewnością poradzisz sobie sam. Jednak pamiętaj, jeśli Ty poradzisz sobie z otwarciem skrzynki przy pomocy śrubokrętu czy innego narzędzia, to w ten sam sposób do Twoich listów dostęp będą miały również niepowołane osoby. Dlatego pomyśl o wymianie zamka na nowszy, bardziej bezpieczny. Ślusarz również podpowie, jakie zamki do skrzynki pocztowej najlepiej zakupić.

Kiedy po pomoc dzwonić na pogotowie ślusarskie?

Wielu właścicieli skrzynek jest zdania, że awaryjne otwieranie zamków nie jest żadnym skomplikowanym zadaniem i można poradzić sobie z nim samodzielnie, albo z pomocą sąsiada. I owszem, czasem przynosi to pożądany rezultat. Jeśli ktoś się zna na zamkach albo posiada w skrzynce mniej skomplikowany mechanizm. Czasem jednak skutek jest zupełnie odwrotny. Stracimy całe popołudnie, a jedynym rezultatem będzie zniszczony zamek albo wciąż zamknięta skrzynka. Jeśli więc zależy nam na czasie i jak najmniejszych kosztach, to najlepiej od razu wezwać pogotowie zamkowe. Wtedy będziemy mieć pewność, że wymiana zamka w skrzynce pocztowej nastąpi jeszcze tego samego dnia, albo najpóźniej kolejnego.