Montaż zamków w domu to bardzo ważna sprawa – choć niewielkich rozmiarów zamek do drzwi na niektórych nie sprawia takiego wrażenia, to może być jednym z najmocniejszych zabezpieczeń, jakie warto zastosować we własnym domu. Wybór zamków do drzwi wejściowych wymaga więc przemyślenia i analizy – na czym najbardziej nam zależy? Na zamocowanie jakiego zamka pozwalają drzwi, które mamy w domu? Kto powinien zająć się montażem zamka? Tu znajdziesz odpowiedzi na te pytania!

Rodzaje zamków do drzwi a bezpieczeństwo i komfort

Przed zdecydowaniem się na konkretny model zamka do drzwi warto wiedzieć, jakie w ogóle rodzaje występują na rynku. Ślusarze, którzy reprezentują renomowane Pogotowie zamkowe, polecają zamki nawierzchniowe oraz zamki wpuszczane. Te dwa najpopularniejsze typy różnią się od siebie, ale zasadniczo zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w lokalu, w którym zostają zamontowane. Oczywiście jest tutaj jeden ważny warunek – powinniśmy wybrać takie zamki do drzwi, które są wykonane z materiałów o wysokiej jakości i cechują się nowoczesnymi mechanizmami. Dzięki temu będą w stanie zapewnić należytą ochronę i oprzeć się ewentualnym próbom sforsowania ich przez siłę. Przede wszystkim więc patrzmy na jakość i renomę producenta zamków – rekomendowane są zwłaszcza zamki Gerda oraz Dierre czy Mottura – pamiętając, że w różnych drzwiach zamontujemy różne zamki.

Montaż zamków wpuszczanych i zamków nawierzchniowych – podstawowa różnica

W zgodnej opinii profesjonalnych ślusarzy zamki wpuszczane stanowią podstawowy sposób zabezpieczenia domu, biura czy innego lokalu. Dzięki swojej budowie zapewniają dostateczny poziom ochrony i, jeśli wybierzemy produkt o wspomnianej wysokiej jakości, możemy liczyć na jego trwałość i wytrzymałość. Zamki nawierzchniowe mogą być jedynym zabezpieczeniem lub mogą pełnić funkcję dodatkową. Jedną z różnic pomiędzy nimi jest sposób montażu zamków – pierwsze zamocujemy w drzwiach grubszych, z kolei w przypadku drzwi nietypowych lub o mniejszej grubości pozostaje jedynie montaż zamków nawierzchniowych.

Kiedy wezwać ślusarza – montaż zamków w drzwiach wejściowych

Nie od dzisiaj wiadomo, że montażem zamka dowolnego rodzaju powinien zająć się fachowiec pracujący w Pogotowiu ślusarskim. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, a poza tym specjalista z doświadczeniem sprawnie poradzi sobie z tym zadaniem. Zamki do drzwi Dierre, podobnie jak zamki Mottura i Gerda znane są ze swojej wysokiej jakości, która w połączeniu z fachowym montażem zapewni nam bezpieczeństwo, na którym nam zależy.