Zima za oknem w pełni, do końca ferii pozostało kilka dni, ale zawsze można ten czas wykorzystać na świetną zabawę na dworze. W tym roku za oknem mamy sporo śniegu, więc możemy z tego skorzystać. Proponujemy wam kilka zabaw z dzieckiem lub możecie też sami wypróbować, zapewniamy, że czeka was dobra zabawa!

Pierwsza zabawa jest może dość nie typowa i większość z was nawet nie pomyśli o tym, żeby wypróbować ją zimą. Puszczaliście kiedyś bańki mydlane zimą? Spróbujcie, bardzo dobrze jeśli na zewnątrz panuje mróz. Bańki mydlane zaczynają wtedy przepięknie zamarzać, możecie również sprawdzić czy też tak fajnie pękają jak te puszczane latem.

Lepienie bałwana, czy ktoś się oparł taj pokusie i nie ulepił? Oczywiście na bałwanie nie trzeba kończyć, zamiast bałwana mogą powstać inne rzeczy, może nawet ktoś się pokusi o jakąś rzeźbę? Tak naprawdę śnieg to wielka plastelina tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza.

Możemy również zrobić lodowe kule, tylko na tą zabawę trzeba się przygotować najlepiej dzień wcześniej. Zapełniamy balony kolorową wodą – wodą z dodatkiem np. farb lub najlepiej barwników spożywczych. Takie zapełnione balony zostawiamy na całą noc, a następnego dnia przychodzimy i rozcinamy nożyczkami balony, efekt przepiękny. Jednak na tą zabawę, zalecamy aby był mróz, inaczej nasze balony nie zamarzną.

Jeśli mamy miejsce możemy urządzić wyścig z przeszkodami. Oczywiście budujemy je ze śniegu, tu również możemy się popisać swoją wyobraźnią. Nie ograniczajmy się do zwykłych górek można zrobić tunele, a nawet i labirynt, ale na to drugie to potrzeba jednak sporo śniegu.

Na koniec proponujemy wam spacer wśród pięknych zimowych widoków, podczas takiego spaceru możemy także wziąć jakieś ziarenka i np. dokarmić kaczki lub wrzucić coś dla ptaków do karmnika. A wy jak spędzacie czas ? Może znacie inne zabawy ze śniegiem o których nie wspomnieliśmy? Podzielcie się!