Mieszkańcy powiatu iławskiego dobrowolnie poddali się karze po tym jak usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci rybackich oraz ich kradzież. Mężczyzn czeka teraz kara ograniczenia wolności, przepadek rzeczy, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz zapłata kosztów sądowych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem prokuratury prowadzili postępowanie przeciwko 38-latkowi i jego znajomemu. Z ustaleń śledczych wynikało, że funkcjonariusze straży rybackiej podczas wykonywania czynności służbowych na Jeziorze Gaudy, zatrzymali 38-latka i jego znajomego, którzy nielegalnie poławiali ryby przy użyciu sieci typu „wonton”.  Policjanci przeprowadzili postępowanie oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyznom, do którego się przyznali i dobrowolnie poddali karze.

Teraz czeka  ich ograniczenia wolności  poprzez potrącanie części wynagrodzenia za pracę na cel społeczny wskazany przez Sąd, podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez wywieszanie na tablicy informacyjnej Urzędu Miejskiego w Suszu na okres miesiąca, zapłata nawiązki na rzecz Gospodarstwa Rybackiego w Iławie, przepadek rybackich narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły do przestępstwa oraz zapłata kosztów sądowych.