
| Źródło: https://ilawa.policja.gov.pl/o08/aktualnosci/113150,Mial-35-promila-kiedy-rowerem-pojechal-po-alkohol-na-stacje-paliw-Drugi-zapomnia.html
Miał 3,5 promila kiedy rowerem pojechał po alkohol na stację paliw. Drugi zapomniał o zakazie sądowym. Będą tłumaczyć się przed sądem

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył, że rowerem jedzie mężczyzna, który ma problem z utrzymaniem równowagi i prawidłowego toru jazdy o wszystkim poinformował policjantów. To jeden z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych podczas wczorajszej doby.
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka policjanci w środę (15.11.2023 r.) kilka minut przed godziną 16:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że jedną z dróg Iławie jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy rowerzysta. Dodał, że mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i równowagi. Poinformował, że właśnie przyjechał na jedną ze stacji benzynowych w mieście. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 47 – latek kierował rowerem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna oświadczył, że po pracy po 15:00 wypił 10 piw i na stację przyjechał po kolejne 4 szt. kiedy skończył mu się alkohol i właśnie jechał do domu, żeby je wypić. Tymczasem w gminie Susz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 58 – latek jeździł samochodem pomimo aktywnego zakazu sądowego. Obaj mężczyźni ni ze swojego zachowania w najbliższym czasie będą tłumaczyć się przed sądem.
PAMIĘTAJMY!!! Za samo kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto taka osoba będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych Nieodpowiedzialni kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:
· zmniejsza szybkość reakcji · ogranicza pole widzenia · powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, · powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, · powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj