"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" - pod takim hasłem w sobotę 20 lipca odbędzie się akcja sprzątania lasu za osiedlem Podleśnym w Iławie. Organizują ją sami mieszkańcy osiedla.

Las za osiedlem Podleśnym w Iławie to popularne miejsce spacerów i rekreacji. O każdej porze dnia spotkać tam można miłośników biegania, nordic walkingu oraz jazdy na rowerze. Niestety, to też popularne miejsce towarzyskich spotkań, po których bardzo często pozostają różnego rodzaju śmieci - głównie plastikowe i szklane butelki.

- W lesie za osiedlem Podleśnym jest ich wyjątkowo dużo. Dlatego chcemy wziąć sprawy w swoje ręce i sprzątnąć fragment lasu - mówią organizatorzy sąsiedzkiej akcji. - Mamy nadzieję, że damy przykład wszystkim tym, którzy bezmyślnie zaśmiecają to miejsce. Inspiracją dla nas była wiosenna akcja sprzątania Iławy, zorganizowana przez Aleksandrę Grysz - dodają.

Akcję "Sąsiedzkie sprzątanie lasu" zaplanowano na sobotę 20 lipca. Zbiórka wszystkich chętnych pełnoletnich osób odbędzie się o godz. 10:00 na końcu ulicy 1 Maja, przed samym lasem, w okolicy popularnej górki na osiedlu Podleśnym.

Inicjatorami akcji są sami mieszkańcy, w tym grupa radnych Rady Miejskiej w Iławie z południowej części miasta. Akcję wspiera Urząd Miasta Iławy, który zapewnił odbiór odpadów oraz Starostwo Powiatowe w Iławie, które zadbało o worki do odpadów.