Niektórzy z nas jeszcze pamiętają, że zima oznaczała mrozy i śnieg. A ci, którzy o tym już zapomnieli, matka natura postanowiła przypomnieć jak wygląda prawdziwa zima. Meteorolodzy zapowiadają syberyjski wyż, który w Polsce przyjmie postać mrozów sięgających nawet -30 st. Celsjusza oraz obfite opady śniegu.

Prognoza pogody, która została opublikowana w serwisie mkWeather.com, zapowiada w styczniu w Europie prawdziwą zimę ze śniegiem i mrozem. Jak prognozują, gdzieś około 16-17 stycznia nad centralną część Europy ma dotrzeć tzw. "bestia ze Wschodu", czyli syberyjski wyż, przyniesie on ze sobą ekstremalnie niskie temperatury oraz obfite opady śniegu.

Prognozy przewidują, że w Polsce wyż da o sobie znać najpierw na wschodnich granicach, gdzie temperatura w drugiej połowie stycznia spadnie do -16 stopni oraz napada ok. 20 cm śniegu. Na południu ma napadać tego śniegu więcej bo aż 40 cm. Ale na tym nie koniec synoptycy przewidują w najgorszym wypadku nawet 30 stopni na minusie!
Niestety dzieci już będą po feriach, więc nawet nie skorzystają, ze tej zimowej aury. A wy cieszycie się już na taką zimę?