O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o zniszczenie mienia, groźby karalne oraz nękanie. Okazało się, że 34 – latek pociął nożem drzwi, wszczynał awantury, wysyła sms-y oraz groził swoim znajomym. Teraz mężczyzna będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie oraz ma zakaz spożywania alkoholu i przebywania w środowisku spożywającym alkohol ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zakaz zbliżania się do nich.

Iławscy policjanci prowadzili czynności wobec mieszkańca Iławy. Mężczyzna od dłuższego czasu dokuczał swoim znajomym, nękał ich sms – ami. Wchodził do nich do domu o różnych porach dnia i nocy bez powodu, groził uszkodzeniem ciała, śledził. W związku z powyższym policjanci zatrzymali 34 – latka. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy  przy pomocy noża dokonał uszkodzenia drzwi oraz grożąc znajomemu uszkodzeniem ciała poprzez wbicie noża w głowę zmusił go do klęczenia na klatce schodowej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie.

Na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 34 - latka policyjny dozór. Mężczyzna będzie musiał w ramach zastosowanego środka zapobiegawczego trzy razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie, ma zakaz spożywania alkoholu i przebywania w środowisku osób spożywających alkohol, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 50 m.