Apelujemy, ostrzegamy i uprzedzamy o odpowiedzialności karnej. A potem kontrolujemy, sprawdzamy i wyciągamy konsekwencje. Niestety wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy prowadzą pojazd za szybko lub pod wpływem alkoholu. Policjanci nie mają wobec nich pobłażania. Każdego dnia wyjeżdżają do służby i dbają o to, by na drogach naszego powiatu było bezpiecznie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kierujący oplem  zjechał na prawe pobocze drogi po czym uderzył w drzewo. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze wylegitymowali kierującego i sprawdzili w policyjnych systemach a także sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 53 – latek kierował oplem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi  a pojazd przekazali osobie przez niego wskazanej.

Natomiast w Jędrychowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej oplem. Kierujący nim 40 - latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz mężczyznę czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu iławskiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych.