Policjanci z Iławy na terenie miasta zatrzymali kierującego vw do kontroli drogowej. W trakcie czynności wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości i to czy nie kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie wskazało, że 34-latek prowadził vw pod działaniem metaamfetaminy i haszyszu. W związku z powyższym od mężczyzny został pobrana krew do badania. Jak się okazało mieszkaniec Iławy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Kilka godzin później, również w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Okazało się, że 26-latek kierował jednośladem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna utrudniał funkcjonariuszom przeprowadzenie interwencji, przeklinał oraz nie miał założonej obowiązkowej maseczki na nos i usta. Mieszkaniec za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

Natomiast w gminie Kisielice policjanci zatrzymali kierującego renaultem. W trakcie czynności ustalili, że 58-latek kierował samochodem osobowym mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Tymczasem w Suszu świadkowie ujęli 41-latkę. Kobieta mając 1,5 promila alkoholu, kierowała citroenem na jednej z dróg w gminie Susz. Funkcjonariusze osadzili 41-latkę w policyjnej celi i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Kolejnego nietrzeźwego kierującego ujął świadek w gminie Zalewo. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował motorowerem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w gminie Susz świadek ujął kierującego vw . Jak ustalili policjanci, 57-latek kierował samochodem osobowym mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu. Telefon od kolejnego świadka również pozwolił na zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że do auta wsiada prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że 40-latek kierował samochodem osobowym mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. O nietrzeźwym kierującym skodą policjanci również zostali poinformowani przez świadka, który oświadczył, że ze stacji benzynowej odjeżdża najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 38-latek kierował samochodem osobowym mając 2,2 promila alkoholu w organizmie.  

Nietrzeźwi kierujący to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym kraju, tylko w 2020 roku na terenie powiatu iławskiego spowodowali 47 zdarzeń drogowych.