Podczas minionych trzech dni policjanci powiatu iławskiego zrealizowali 123 interwencji. W tym: 9 razy interweniowali w przypadkach domowych awantur, natomiast 30 razy w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto funkcjonariusze reagowali na popełniane przestępstwa oraz wykroczenia związane z kradzieżami mienia, osobami spożywającymi alkohol w miejscach niedozwolonych.

Od piątku do niedzieli policjanci powiatu iławskiego interweniowali 123 razy. Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia  m.in. dotyczące naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia, zakłócania ciszy nocnej, czy wykroczeń. W 9 przypadkach interweniowali w związku z domowymi awanturami. Natomiast 30 wezwań dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 W trakcie weekendu na drogach powiatu iławskiego miało miejsce 6  zdarzeń drogowych na szczęście były to same kolizje. Policjanci zatrzymali również czterech kierujących, którzy jechali swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Zgłaszający dodał, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak po kilku kilometrach pokrzywdzony dogonił go. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W tracie czynności okazało się, że  kierujący samochodem osobowym renaultem nie zachował bezpiecznej odległości od kierującego land roverem, który zwolnił, aby wykonać manewr skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Kierującym okazał się 33 – latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Podczas badań trzeźwości mieszkaniec Iławy miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Został on zatrzymany. Policjanci ustalili, że samochód został pożyczony od jego kolegi. Mężczyzn za użyczenie pojazdu nie posiadającego ważnej polisy OC i przeglądu osobie bez uprawnień został ukarany mandatem. Mieszkaniec Iławy po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Natomiast policjanci patrolując teren gminy Iława zauważyli kierującego rowerem, który wjeżdżając na ścieżkę rowerową przewrócił się. Policjanci natychmiast podeszli aby udzielić pomocy. Jednak nie mógł on się wysłowić i czuć od niego alkohol. 35 – latek podczas badań alkomatem miał 4,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci sporządzili dokumentację gdyż stan mężczyzny nie pozwolił na ukaranie go mandatem. Natomiast jednoślad został przekazany osobie wskazanej przez 35 – latka.

Tymczasem dzielnicowi z Susza podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli kierującego rowerem. Mężczyzna jechał jednośladem tzw. „wężykiem”. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 42 – latek kierował jednośladem mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w gminie Kisielice. Kiedy mężczyzna został zauważony miał problem z utrzymaniem równowagi jadąc rowerem. 67 – latek kierował mając 2,9 promila alkoholu w organizmie. 

W czasie weekendu policjanci zabezpieczali również imprezę sportową Swimrun Ultra Jeziorak, który po raz pierwszy odbył się na terenie powiatu iławskiego. Jest to młoda i coraz bardziej popularna dyscyplina łącząca bieg i pływanie. W pierwszych iławskich zawodach wystartowało 400 kobiet i mężczyzn z Polski i nie tylko.