Już za kilka dni, bo 6 lutego na serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi.pl zaczyna się zbiórka pięniędzy na wydanie autorskiej debiutanckiej płyty "Easy" Dominiki Kasprowicz. Cel: 18 tysięcy złotych, czas: 45 dni. Czy się uda? Pokażmy, że Iławiak potrtafi!

Dominika od 14 lat mieszka w Iławie, a pochodzi z Ciechanowa. Jest wokalistką i autorką tekstów.
Jej muzyka to pogranicze rocka i popu z silnymi wpływami folku, americany i muzyki country. Na płycie będzie 13 kawałków w tym stylu.
Dwa z nich są już gotowe i dostępne na platformach internetowych (YouTube, Spotify, na iTunes, Apple Music, Deezer)
Przesłuchajcie singel "Easy", abyście mogli się przekonać, że warto wesprzeć naszą dziewczynę!Dwa wydane single pokazują kierunek, w którym podąża Dominika Kasprowicz. Sama mówi, że największą jej inspiracją, wyznacznikiem, jest poprzednia płyta
Adele "21", ponieważ jest autentyczna i pokazuje "żywe i naturalne granie". Taka właśnie ma być płyta Domi: spójna, z wszystkimi utworami na równie wysokim poziomie.
"Zależy mi na tym, aby ta płyta była bardzo 'czysta' i bardzo autentyczna. Żeby oddawała nastrój muzyki granej na żywo przez przyjaciół. Improwizowanej sesji w studio.
Bez czyszczenia, bez bajerów, bez elektroniki i posiłkowania się komputerem."
Dominika płytę będzie nagrywać w domowym studio u swojego przyjaciela i producenta Cezarego Makiewicza- autora hymnu Pikniku Country "Wszystkie drogi prowadza do Mrągowa".
Jak mówi sama artystka: "Czarek to instytucja jeśli chodzi o polską muzykę country. To jest współpraca mojego życia."


"Liczę na wsparcie rodziny, przyjaciół i mieszkańców Iławy, miasta w którym mieszkam,
mojego rodzinnego miasta Ciechanowa oraz polskich miłośników muzyki country, folku i americany.
Jest to środowisko, w którym funkcjonuję od kilku lat jako artysta,
biorąc udział w koncertach w ramach Pikniku Country w Mrągowie i w konkursie na Polską Piosenkę Country."

Zbiórki na PolakPotrafi.pl organizowane są zgodnie z zasadą „wszystko albo nic”. Projekt można wesprzeć logując się na stronie i wpłacając wybraną kwotę na konto twórcy projektu, który opracowuje i udostępnia na stronie projektu jego opis, harmonogram i sposoby realizacji oraz proponuje różne bonusy i nagrody za wsparcie projektu określoną kwotą. Jeśli w wyznaczonym terminie uda się zebrać założoną kwotę, to Dominika dostanie ją na realizację projektu. Jeśli się nie uda, to darczyńcy otrzymują zwrot wpłaconych kwot.

Poznajcie Dominikę Kasprowicz: