Pierwszego z nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci na jednej z ulic w gminie Iława. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 58 - latek kierował mercedesem mając prawie promil alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci kilka godzin później. Okazało się, że 58 - latek kierował mercedesem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i również nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Tymczasem w Makowie świadkowie ujęli kierującego rowerem. Mężczyzna na drodze Makowo -Tynwałd jechał jednośladem mając 2,8 promila alkoholu w organizmie.  W trakcie dalszych czynności okazało się, że 49 - latek ma już bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów w tym rowerów.

Wczoraj kilka minut po godzinie 21:00 w gminie Lubawa policjanci zostali poinformowany o tym, iż do rowu wjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że 43 - latek jadąc vw nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu.  Na szczęcie mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława kierował vw mając 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem. 43 - latek ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.