Takiej decyzji można było się spodziewać. Rząd zaostrza ograniczenia ze względu na coraz większy wskaźnik nowych zakażeń. Gastronomia całkowicie zamknięta. Pozostają jedynie dowozy dań.

W dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosi jakie dokładnie ograniczenia, które mają obowiązywać już od poniedziałku 26.10.20r. nas czekają.

Jak ustaliła ''Wirtualna Polska'', od 26 października zamknięta będzie działalność stacjonarna pubów i restauracji. Lokale będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.

To bez cienia wątpliwości okaże się bardzo niekorzystne dla tej gałęzi gospodarki, natomiast rząd deklaruje pomoc finansową, nie wiadomo jednak w jakim stopniu i kiedy zostanie ona wdrążona w życie. 

Ograniczenia dla młodzieży i seniorów

Jak ustalił dziennikarz serwisu "Wirtualna Polska" - rząd szykuje ograniczenia dla seniorów i młodzieży Wprowadzi zakaz opuszczania domów dla seniorów. Młodzież do 16 lat w godzinach 9-15 będzie mogła przebywać po za domem tylko w towarzystwie osób dorosłych. Obowiązywać będzie także zakaz zgromadzeń powyżej 5 os.

Jakie jeszcze ograniczenia san czekają? Czy grozi nam kolejny lockdown?