Od początku pandemii koronawirusa w naszym powiecie pozytywny wynik uzyskały już 996 osób z czego 518 wyzdrowiało, natomiast 22 osoby zmarły. Jednakże COVID-19 wprowadził też ogromne zamieszanie, które ma wpływ na wszystko, nawet podstawową opiekę na szpitalnym oddziale...

Iławski szpital na kanale TVN? Niestety tak. Powiatowym szpitalem w Iławie zainteresował się program "Uwaga" emitowany w TVN. Jak wynika z reportażu w kierunku placówki padają poważne oskarżenia od rodzin pacjentów, którzy byli "leczeni" na jednym z oddziałów. "To jest umieralnia z noclegownią" w reportażu padają te oraz inne mrożące krew w żyłach wypowiedzi. 

Z informacji przedstawionych w programie dowiadujemy się, że przez 14 godzin zmarły przebywał wśród innych pacjentów na jednej sali.

Potworne warunki leczenia w iławskim szpitalu potwierdził także mężczyzna, który stracił tam członka rodziny. Nasz czytelnik opisuje relację świadków, którzy byli obecni na sali z członkiem jego rodziny. Zdaniem czytelnika jego szwagier po przewiezieniu do szpitala w Iławie zmarł i leżał przez kilkanaście godzin z innymi pacjentami. Pomimo licznych prób wzywania pomocy nikt z personelu medycznego nie zainteresował się sprawą... 

Brak opieki, brak zainteresowania, brak jakiejkolwiek pomocy, brak ratunku... Takimi słowami opisują świadkowie pobyt w szpitalu. Z informacji jakie posiadamy wynika, że sprawą aktualnie zajmuje się prokuratura.

DRAMAT PACJENTÓW SZPITALA W IŁAWIE

Więcej w programie "Uwaga" dziś o 19:55 w telewizji TVN.

Macie Państwo podobne doświadczenia związane z iławskim szpitalem? Jak oceniacie tę placówkę?