Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi. Mężczyzna włamał się do domku letniskowego skąd ukradł dwie kosiarki. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że sprawca wszedł do domku letniskowego przespał się w nim i wyszedł. W związku z powyższym właścicielka postanowiła lepiej zabezpieczyć drzwi.  Następnego dnia okazało się, że sprawca ponownie wszedł do domku letniskowego, pokonał zabezpieczenia i ukradł dwie kosiarki.  Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności ustalili, że kradzieży z włamaniem dokonał 24-latek. Policjanci przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione kosiarki.

Teraz mieszkaniec Iławy ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(jk/kh)