Nadchodzący weekend to nie tylko Dni Iławy! Połowa lipca to również gratka dla wszystkich miłośników modeli miniaturowych pojazdów. Iława będzie bowiem już po raz dwunasty gospodarzem imprezy o zasięgu ogólnopolskim.

XII Ogólnopolska Wystawa Modeli, bo o niej mowa, skupia zapaleńców prawdziwych miniatur z całej Polski. Z różnych zakątków Polski właśnie nad Jeziorak zjeżdżają pasjonaci modeli aby zaprezentować swoje cuda - unikatowe w skali świata modele samochodów i pociągów. Wystawa potrwa jak zwykle dwa dni, od 13 do 14 lipca na Hali Sportowo-Widowiskowej gdzie rozstawione będą dwie makiety, jedna o długości 47 metrów i druga długa aż na 104 metry! Znajdziemy tam modele samochodów ciężarowych i oryginalne miniatury najróżniejszych lokomotyw w skali 1:87 oraz 1:50. Dla miłośników szwedzkiej motoryzacji, będzie też przedstawiona historia samochodu ciężarowego Scania. W tym roku mamy wyjątkową niespodziankę dla wszystkich fanów naszej imprezy. Dzień wcześniej, tj, w piątek 12 lipca przygotowaliśmy coś co nie udało się jeszcze nikomu! - mówi Damian Sikorski, pochodzący z Iławy pomysłodawca i organizator imprezy. Będzie to premiera lokomotywy SU-46 na tle tej prawdziwej w siedzibie PKP Cargo, na ul. Towarowej 1 w Iławie. Główna prezentacja nastąpi o godzinie 15:00, natomiast między 13:00 a 16:00 zapraszamy wszystkich do obejrzenia miniatury, bo to prawdziwe cacko i bardzo unikatowy model.- wyjaśnia Iławianin.
A to nie koniec niespodzianek! W tym roku bowiem  podczas wystawy będzie można też zobaczyć po raz pierwszy model maszyny ST-44, która stacjonuje w Iławie, będzie też premiera lokomotywy E 186242-4 PCC International. Podczas wystawy na hali będzie również możliwość kupna modeli, także używanych i podziwiania stoisk modelarskich z całej Polski.
XII Ogolnopolska Wystawa Modeli to nie tylko uczta dla wszystkich zakochanych w miniaturach i pasjonatów wyższego poziomu. To wyjątkowe wydarzenie, które zachwyci każdego, tych dużych i tych małych, bo przecież pasja do miniaturowych maszyn zaczyna się już od dziecka!Zapraszamy zatem na Halę Sportowo-Widowiskową w sobotę, 13 lipca od godz. 10:00 do 18:00 oraz w niedzielę, 14 lipca od godz. 10:00 do 15:00.


----

fot. Damian Sikorski