Westworld to amerykański serial telewizyjny science fiction stworzony przez Jonathana Nolana i Lisa Joy. Wyprodukowany przez HBO, oparty jest na filmie o tym samym tytule z 1973 roku. Opowieść rozgrywa się w Westworld, fikcyjnym, zaawansowanym technologicznie parku rozrywki Wild-West, zamieszkałym przez androidów, którzy są „gospodarzami”. Park przeznaczony jest dla bardzo bogatych „gości”, którzy mogą sobie pozwolić na najśmielsze fantazje w parku bez obawy przed odwetem ze strony gospodarzy, którym ich programowanie uniemożliwia krzywdzenie ludzi.

Ile sezonów ma serial Westworld?

Pierwszy sezon był transmitowany od 2 października do 4 grudnia 2016 r. i składał się z dziesięciu odcinków. Co więcej, seria plasuje się jako najczęściej oglądany pierwszy sezon oryginalnej serii HBO. 1 maja 2018 r. Westworld został odnowiony, a trzeci sezon, pojawi się w 2020 r.

Jeśli interesują Cię dobre gry, sprawdź portal o grach. , a także:

https://mobilegamer.pl/south-park-phone-destroyer/

https://mobilegamer.pl/the-pirate-plague-of-the-dead/

Obsada serialu Westworld:

Rolę najstarszego gospodarza, który nadal pracuje w parku odgrywa Evan Rachel Wood jako Dolores Abernathy. Początkowo wcielała się w córkę ranczera  oraz stopniowo odkrywała, że całe jej życie jest misternie skonstruowanym kłamstwem.

Rola następnego gospodarza trafiła do Thandie Newton jako Maeve Millay. Działa ona jako Madam Sweetwater.

Jeffrey Wright jako Bernard Lowe jest szefem Wydziału Programowania Westworld i programistą, który jest odpowiedzialny za oprogramowanie sztucznego człowieka.

James Marsden jako Teddy Flood, również odgrywa rolę gospodarza. Wciela się w rolę rewolwerowca, który powraca do Sweetwater, aby odnaleźć Dolores, w nadziei na ożywienie ich związku.

Tessa Thompson jako Charlotte Hale, dyrektor wykonawczy Delos Destinations Board, która nadzoruje Westworld i inne parki.

Ingrid Bolsø Berdal jako Armistice, który jest brutalnym i bezwzględnym bandytą i członkiem gangu Hectora Escatona. Dodatkowo odgrywa rolę gospodarza.

Luke Hemsworth jako Ashley Stubbs, jest szefem ochrony Westworld, odpowiedzialnym za monitorowanie interakcji z gospodarzem i ludźmi oraz zapewnienie bezpieczeństwa gościom.

Sidse Babett Knudsen jako Theresa Cullen, odgrywa rolę szefowej działu zapewnienia jakości w Westworld. Co więcej, jest odpowiedzialna za utrzymanie parku w niezamierzonym nieładzie.

Rodrigo Santoro jako Hector Escaton, również gospodarz. Jest poszukiwanym przywódcą gangu, który chce obrabować hotel Mariposa w Sweetwater.

Angela Sarafyan jako Clementine Pennyfeather, gospodarz, która pracuje jako prostytutka dla Maeve i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Westworld.

Shannon Woodward jako Elsie Hughes, wschodząca gwiazda w Dziale Programowania, której zadaniem było zaradzenie dziwnym zachowaniom w gospodarzach parku.

Ed Harris jako Człowiek w Czerni, sadystyczny weteran, który próbuje odkryć najskrytsze tajemnice Zachodniego Świata.

W serialu można odnaleźć takie postacie jak: Anthony Hopkins jako Robert Ford, Ben Barnes jako Logan Delos, Clifton Collins Jr. jako Lawrence / El Lazo, Jimmi Simpson jako William, Fares Fares jako Antoine Costa, członek zespołu bezpieczeństwa Karla Stranda,  Louis Herthum jako Peter Abernathy, Talulah Riley jako Angela, Gustaf Skarsgard jako Karl Strand, Katja Herbers jako Emily Grace, Zahn McClarnon jako Akecheta, Aaron Paul, Lena Waithe i Vincent Cassel dołączą do serii w trzecim sezonie, w nieujawnionych rolach.

Jak oceniany jest serial Westworld?

Seria otrzymała w dużej mierze pozytywne recenzje od krytyków, ze szczególnym uznaniem za jej efekty wizualne, historię i aktorstwo.