Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 4 sierpnia br. o godzinie 2:30 na drodze Iława-Susz gdzie 27-latek stracił panowanie na osobowym Oplem Vectra po czym z impetem uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowało się jeszcze dwóch młodych mężczyzn. Kierowca był pijany.

Nietrzeźwi kierujący są prawdziwym zagrożeniem na naszych drogach. Zdaje się, że zapomniał o tym 27-letni mieszkaniec Susza, który w nocy 4 sierpnia  przewożąc w pojeździe dwóch kolegów, nie dostosował prędkości prowadzonego przez siebie Opla Vectra do warunków na drodze doprowadzając do uderzenia w przydrożne drzewo. Był pijany, a przybyłym na miejsce policjantom oświadczył, że „nic się nie stało”. Tylko cudem nikt z osób znajdujących się w pojeździe nie doznał poważniejszych obrażeń.

Sprawca zdarzenia za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozić mu może za to surowsza kara gdyż ustawodawca przewidział wyższą sankcję dla kierujących, którzy powodując wypadek drogowy znajdowali się w stanie nietrzeźwości.