Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na jednej z iławskich ulic. Według wstępnych ustaleń policjantów kierująca rowerem jadąca po chodniku nagle wjechała na oznakowane przejście dla pieszych i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla samochodu osobowego suzuki w wyniku czego doprowadziła do bocznego zderzenia między pojazdami. Kobieta na skutek poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

Wczoraj (8.08.2018 r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wstępnie ustalili, że 64 – letnia kierująca rowerem jadąca po chodniku nagle wjechała na oznakowane przejście dla pieszych i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla samochodu osobowego suzuki w wyniku czego doprowadziła do bocznego zderzenia między pojazdami. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala jednak na skutek odniesionych obrażeń zmarła.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci ruchu drogowego. Droga w tym miejscu była przez pewien czas zablokowana. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.