Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Tym hasłem kieruje się coraz więcej osób rozumiejąc zarazem jaka odpowiedzialność spoczywa na kierującym pojazdem. Dlatego kiedy świadek zauważył mężczyznę, który wysiadł z busa i zachowywał się tak jakby wcześniej spożywał alkohol poinformował oficera dyżurnego. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie postąpił  51 – latek, który przyjechał busem na parking jednego z iławskich sklepów. Kiedy kierowca wysiadł samochodu zauważył go zgłaszający, który oświadczył oficerowi dyżurnemu, że wyglądał tak  jak by był pod działaniem alkoholu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie zatrzymali 51 – latka. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. 51 – latek kierował busem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Przypominamy !

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem i stosujmy się do zasad ruchu drogowego