W sobotę 7 lipca br. odbyła się „Ząbrowiada”, na którą oprócz mieszkańców Ząbrowa i gminy przybyli oficjalni goście: Wójt Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, sołtys Roman Piękos i inni znamienici goście oraz mieszkańcy sołectwa Ząbrowo i gminy Iława. W części oficjalnej głos zabrali kolejno: Wójt, Sołtys, a także Prezes „Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa” Janusz Śliżewski.

Koncert rozpoczął zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej „. Po nich na scenie pojawił się zespół folkowy „Morawa” ze swoim tradycyjnym repertuarem. Gwiazdą koncertu był zespół „Szulerzy” z Inowrocławia znany już z innych koncertów w gminie Iława. Publiczność wysłuchała utworów w rytmie bluesa i rocka w znakomitym wykonaniu.
Występom muzyków towarzyszyły gry i zabawy animacyjne przeprowadzone przez instruktorów GOK. Na terenie imprezy rozlokowało się mini „wesołe-miasteczko”, kucyki do jazdy wierzchem dla dzieci, bar piwny i stoisko ze swojskim jadłem.
Imprezę prowadziła Grażyna Piękos, a zorganizowali: „Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa”, „Rada Sołecka Zabrowa”„OSP Ząbrowo”, „KGW Ząbrowo” i klub piłkarski „Osa” Ząbrowo.
Po zakończeniu występów rozpoczęła się zabawa, którą poprowadził zespół „Folder” z Nowego Miasta Lubawskiego