To będzie nie lada wydarzenie dla miłośników kolejnictwa i nie tylko. W lipcu na stacji Iława Główna zatrzyma się zabytkowa lokomotywa parowa Pt47!

Organizatorem przejazdu jest Turystyka Kolejowa TurKol.pl. Inicjatorzy wydarzenia zapraszają na "nostalgiczną przejażdżkę pociągiem ciągniętym w większości przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni w czasie lipcowej wyprawy po mazurskich szlakach kolejowych. W dniach 13, 14, 15, 16 i 17 lipca na wszystkich chętnych czeka kilkanaście specjalnych, historycznych pociągów prowadzonych zabytkowym parowozem".

Parowóz na 3 minuty zatrzyma się w Iławie oraz na około 40 minut w Jabłonowie Pomorskim.

Warto jzarezerwować sobie czas na na środę 17 lipca. O godz. 10:08 skład ma pojawić się na stacji Iława Główna, planowany odjazd z naszego miasta o godz. 10:11. Organizator zastrzega, że rozkład jazdy może ulec zmianie! Gdy tylko otrzymamy informacje o aktualizacji przejazdu, opublikujemy ją na naszym portalu.

Dla zainteresowanych jest możliwość przejazdu i zakupu biletów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora -> ZOBACZ

Rozkład jazdy 17 lipca: