Jedni ukrywają się latami, zmieniając miejsce pobytu, posługując się fałszywymi danymi i co chwilę zerkając przez ramię, czy ktoś ich nie obserwuje. Inni czasami nawet nie mają świadomości, że przez niezapłacone grzywny lub niereagowanie na wezwania sądu znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Policjanci każdego dnia podejmują działania zmierzające do zatrzymania tak jednych, jak i drugich. W ostatnim czasie przekonali się o tym 38 - latek z gminy Susz, 35 – latek zatrzymany po tym jak spowodował kolizję drogową oraz 32 – latek zatrzymany na jednej z suskich ulic.

Pierwszego z mężczyzn zatrzymali policjanci w gminie Susz. Funkcjonariusze posiadając zarządzenie prokuratora o ustalenie miejsca pobytu pojechali kolejny raz skontrolować miejsce zameldowania 38 – latka. Okazało się, że tym razem mężczyzna był w domu. Jak ustalili policjanci mieszkaniec gminy Susz codziennie o wczesnych godzinach rannych wychodził z domu i wracał późnym wieczorem. Funkcjonariusze poinformowali 38 – latka, że szukany był w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Funkcjonariusze sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny po czym został on zwolniony.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci po tym jak spowodował kolizję drogową. W trakcie czynności okazało się, że 35 – latek nie tylko popełnił wykroczenia ale również  jest poszukiwany ponieważ nie opłacił grzywny. Mężczyzna po zapłaceniu  grzywny 35 – latek został zwolniony.

Natomiast policjanci z zespołu ds. poszukiwań wczoraj ustalili miejsce przebywania poszukiwanego 32 – latka. Funkcjonariusze pojechali na  miejsce gdzie zatrzymali mężczyznę. Okazało się że nie ma on stałego miejsca zamieszkania dlatego jest z nim utrudniony kontakt. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące za kradzieże.

Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.