Zapraszamy na kolejny cykl wycieczek rowerowych p.n. HISTORIA POWIATU NA 2 KÓŁKACH – SZLAKIEM LEGEND I PODAŃ POWIATU IŁAWSKIEGO. Najbliższa wyprawa już 25 sierpnia (sobota), start godz. 13:00 Port Śródlądowy w Iławie.

Chcemy zaprosić Państwa ponownie na aktywny wypoczynek wśród najciekawszych miejsc w regionie z nutką historii, która w tym roku powiązana będzie tematycznie z obchodami 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku tradycyjnie proponujemy 4 trasy, na prośbę uczestników zeszłorocznych wycieczek dwie odbędą się w sobotę, a dwie w niedzielę.

Tym razem odwiedzimy m.in. okolice Susza oraz Zalewa, powrócimy do słynnego na cały kraj wydarzenia – odkrycia skarbu rodziny Finckenstein i ruszymy do znanego w okolicy Gizerka, czyli do wsi Jezierzyce. Najbliższa wyprawa przebiegnie malowniczą trasą przez Kamień Mały, Windyki, Wolę Kamieńską, Tynwałd, Makowo, wieś Jezierzyce (wspomniany Gizerek), Kwiry i Szałkowo z powrotem do Iławy. Na uczestników wycieczek czekać będą konkursy z nagrodami, nowe ciekawe legendy i inne atrakcje, długość tras będzie zróżnicowana.

Wycieczki mają na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu ciekawego pod względem historycznym, kulturowym i turystycznym regionu. Nie może Was tam zabraknąć! Informacje dotyczące zapisów, tras i godz. na załączonym plakacie. Więcej info również pod nr tel. 89 649 07 21, Wydz. Edukacji, Kultury Sportu i Promocji, Starostwo Powiatowe w Iławie (osoba kontaktowa Joanna Babecka).

plakat gotowy2