Data wydarzenia: 25.06.2018 15:00 - 27.06.2018 21:36
Miejsce wydarzenia: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

Ruszyły zapisy na kolejną edycję warsztatów muzycznych "Soundela 2018" w Lubawie.

Zmotywowani ubiegłoroczną edycją, przy wsparciu Urzędu Miasta Lubawa, Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie oraz sponsorów, w tym roku przygotowaliśmy rozszerzoną 3-dniową formę warsztatów z udziałem wspaniałych wykładowców i gości. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, dopasowaliśmy również program w taki sposób, aby oprócz pracy w grupach tematycznych znalazła się przestrzeń na integrację, wymianę doświadczeń i wspólne muzykowanie wszystkich uczestników.

W dniach 25 i 26.06 w lubawskim zajeździe Wichrowe Wzgórze odbędzie się jam session z udziałem uczestników i wykładowców.

Informacje o warsztatach w pigułce:

Termin: 25-27 czerwca (poniedziałek – środa)

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, ul. Rzepnikowskiego 44, 14-260 Lubawa

Koszt: 230 zł

Grupy warsztatowe: wokal, gitara, perkusja, gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Zajęcia prowadzone będą w 6 grupach warsztatowych, które poprowadzi prześwietna Kadra Profesorska:

Jacek Królik – gitara, Zawiadowca Artystyczny WarsztatówJacek Królik – gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Andrzejem Sikorowskim , Adamem Sztabą, Ewą Bem, Robertem Chojnackim, Krzysztofem Cugowskim.

Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Współpracuje też z krakowskim środowiskiem jazzowym, występując m.in. w zespole Kreszendo. Wraz z legendarnym gitarzystą Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2008 Jacek prowadzi swój autorski projekt „Królik”, w skład którego wchodzą wybitni krakowscy artyści młodszego pokolenia.

Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży Koń Trojański”. Jest współtwórcą gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli ,Damian Kurasz i Ryszard Sygitowicz. Od roku 2015 gra w supergrupie Wieko.
2 grudnia 2017 ukazała się debiutancka płyta gitarzysty.

W swoim dorobku artysta posiada ponad sto pięćdziesiąt nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych.

Elżbieta Zapendowska – wokal
Od wielu lat zajmuje się nauką śpiewu oraz prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce. Ale zanim została pedagogiem swoich sił próbowała jako aktorka w Teatrze Lalek w Wałbrzychu. Po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu i Akademii Muzycznej w Warszawie trafiła do Szkoły Muzycznej I stopnia jako nauczycielka fortepianu. Przy Wojewódzkim Domu Kultury stworzyła Studio Piosenki, a jej wychowankowie rokrocznie byli laureatami ogólnopolskich festiwali muzycznych.

W 1985 roku założyła grupę wokalną „Studio Singers”, która uczestniczyła w m. in. w Jazz Jambore, Złotej Tarce, Festiwalu Wokalistów Jazz’owych. Grupa „Studio Singers” zdobyła Grand Prix na festiwalu Estrada ’88, co zaowocowało wieloletnią współpracą z czołowymi orkiestrami: Zbigniewa Górnego, „Alex Band – pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego”, „Big Warsaw Band” – pod dyrekcją Stanisława Fiałkowskiego. Początek lat 90-tych to praca oraz przygotowanie solistów do największego polskiego musicalu „Metro”.

Po utworzeniu przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę pierwszego prywatnego Teatru „Buffo” prowadziła szkołę wokalną oraz przygotowywała wokalistów do kolejnych spektakli: „Grosik”, „Grosik 2”, „Nie Opuszczaj Mnie” (piosenki J. Brela), oraz „Tyle Miłości”. Podobnie było w 1997 roku w Teatrze Muzycznym Roma gdzie pracowała z wokalistami spektakli takich jak: „Crazy For You”, „Piotruś Pan”, „Miss Sajgon”, „Grease”. W pracy spotkała się i miała przyjemność współpracować z muzykami polskiej sceny muzycznej m. in.: Marek Raduli, Wojtek Olszak, Wojciech Pilichowski, Tomek „Łosiu” Łosowski, Krzysztof Ścierański, Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Tomek Szymuś, Bogdan Hołownia, Jacek Piskorz.

Uczestniczyła w nagraniach płyt: Ryszarda Rynkowskiego, Janniego, Maryli Rodowicz, Kasi Kowalskiej, Rotary, Firebirds, Patrycji Kosiarkiewicz, Marka Kościkiewicza, zespołu Brathanki, Krzysztofa Kiljańskiego.

Jako juror uczestniczyła w pracach jury programów telewizyjnych: „Idol”, „Jak oni śpiewają”, „Must be the Music”. Od wielu lat  przygotowuje wokalistów do programu finałowego „Szansa Na Sukces”.

Monika Malec – wokal

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (tytuł magistra sztuki otrzymała na kierunkach: Fortepian w klasie prof.Bogdana Kułakowskiego, Dyrygentura chóralna w klasie prof. Grzegorza Rubina) oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej) w klasie śpiewu dr Joanny Żółkoś–Zagdańskiej. W 2014 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka.

W latach 2001-2015 była wykładowcą na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie , gdzie prowadziła klasę śpiewu solowego. Od 2014 r. adiunkt na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunkach: Wokalistyka Estradowa oraz Musical.
Od 2017 r. wykładowca w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Jako coach wokalny odpowiedzialna była za przygotowanie do występów „na żywo” uczestników telewizyjnych programów rozrywkowych (Jak Oni Śpiewają V i VI edycja, Bitwa na głosy I, II, III edycja, The Voice of Poland I edycja, Mam Talent IV, V, VI, VII, VIII, IX, X edycja, XFactor II, III, IV edycja, Mali Giganci I i II, III edycja, Superstarcie)

Jako konsultant wokalny miała okazję pracować z polskimi wokalistami i aktorami (m.in. z Tatianą Okupnik, Dodą, Natalią Lesz, Nataszą Urbańską, Beatą Kozidrak, Julią Kamińską, Aleksandrą Zienkiewicz, Joanną Liszowską, Karoliną Porkari, Pawłem Stasiakiem, Jakubem Tolakiem, Krzysztofem Respondkiem, Rafałem Cieszyńskim, Stefano Terrazzino, Robertem Moskwą, Rafałem Brzozowskim, Omeną Mensah)

Współpracowała również z warszawskimi teatrami pełniąc kierownictwo wokalne podczas przygotowań spektakli muzycznych (Teatr Powszechny im. Z Hubnera „Zły” reż. Jan Buchwald 2010r., Teatr Komedia „Zorro”, reż. Tomasz Dutkiewicz, 2013r. „Człowiek dwóch szefów” reż. Tomasz Dutkiewicz, 2015r., Teatr Komedia musical „Pierwsza Randka” reż. Tomasz Dutkiewicz, 2017r., Teatr Komedia ” Komedia o napadzie na bank” reż. Tomasz Dutkiewicz, 2017r., „Skazani na miłość” reż. Tomasz Dutkiewicz)

Od 2014 r. współpracuje jako kierownik muzyczny z SDI Media Polska. (Filmy – „7D” 2014 „Kopciuszek” – 2015, „W głowie się nie mieści” 2015, „Mój Przyjaciel Smok” 2016, Seriale: „7K”, „Right Now Kapow”, „Elena z Avaloru”)

Jest laureatką ogólnopolskich festiwali (Konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej Warszawa 2000”, konkurs Polskiego Radia „Mikrofon dla wszystkich”).

W 2014 roku w ramach przewodu doktorskiego nagrała płytę „Cheek to Chick” z utworami Chicka Corei, uzyskując uznanie samego mistrza.
W nagraniach wzięli udział: Jacek Piotrowski – fortepian, aranżacja, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Murakowski – flugelhorn, Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa, Robert Luty – perkusja, Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne. Do utworu „Eternal Child” polski tekst napisał Ryszard Kunce.

Monika jest także autorem i producentem muzycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek dla Dzieci i Młodzieży „Ten Ton” w Dorożkarni, który co roku przyczynia