Wczoraj w hali CSiR odbyły się druga seria półfinałów SLF. Kibice, którzy licznie zapełnili suski obiekt, z pewnością nie żałują, bo mecze, rozegrane w ramach przedostatniej kolejki suskiej ligi stały na wysokim poziomie i obfitowały w emocje. Aż trzy z ośmiu spotkań zakończyły się dogrywką.

Najbardziej emocjonujące były mecze o miejsca 1 - 4. W pierwszym z nich drużyna Gajerka zmierzyła się z zespołem Auto Handel Trans Cars. Początek meczu to przewaga AH Trans Cars, udokumentowana bramką na 1-0. Po przerwie Gajerek wyrównał po bramce Krzysztofa Paczkowskiego. „Zmotoryzowani”, mając w składzie kilku zawodników z III ligi, próbowali robić wszystko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wtedy potężnym strzałem popisał się Paweł Kuchnik z Gajerka, który umieścił piłkę w samym okienku bramki przeciwnika i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka sekund później jednak ten sam zawodnik, celebrując zdobycie gola, pozwolił sobie na niesportowy gest, którego efektem była czerwona kartka i osłabienie swojej drużyny. W ciągu pozostałych dwóch minut efektywnego czasu gry drużyna z Iławy z poświęceniem broniła wyniku przed nacierającym z przewagą jednego zawodnika zespołem AH Trans Cars.  Mimo kilku „gorących” sytuacji podbramkowych rezultat spotkanie nie uległ już zmianie.

W drugim meczu o podium zespołów Auto Handel Paszynin zmierzył się z drużyna United Chicken. Szybko strzelona przez Pawła Bieńkowskiego bramka dla AH Paszynin spowodowała, że suszanie spokojnie kontrolowali wydarzenia boiskowe, zwiększając prowadzeni do stanu 4-1. Trzybramkowa przewaga uśpiła AH Paszynin, tymczasem ambitna ekipa United Chicken nie zamierzała oddać meczu bez walki. Nie mając nic do stracenia „goniła” wynik, strzelając kolejne bramki i na minutę przed końcem udało im się wyrównać. Dogrywka była już bardziej wyrównana, ale ostateczny cios zadali zawodnicy United Chicken, sprawiając niespodziankę i awansując do finału SLF.

Mecze finałowe Suskiej Ligi Futsalu odbędą się w sobotę 3 lutego w hali CSiR. Początek gier wyjątkowo dopiero od godz. 15: 00. Zapraszamy wszystkich kibiców!

FAZA PUCHAROWA - WYNIKI MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH

Mecze o miejsca 13-16

Alicante - Ikader Redaki 10-2

Jawty Wielkie - Orzeł Ulnowo 3-1

Mecze o miejsca 9-12

Afidecor Kisielice - DRV Iława 5-4

Barański Drzwi - Dąberek 1-0 (po dogrywce)

Mecze o miejsca 5-8

Juniorzy GKS Wikielec - Emilianowo 5-10 (po dogrywce)

Cały Czas Do Przodu - Moto Trans 0-5

Mecze o miejsca 1-4

Gajerek - Auto Handel Trans Cars 2-1

United Chicken - Auto Handel Paszynin 5-4 (po dogrywce)

 

TERMIN X, FAZA PUCHAROWA, MECZE FINAŁOWE, 03.02.2018 (SOBOTA)

Mecz o 15 miejsce

15:00 Ikader Redaki - Orzeł Ulnowo

Mecz o 13 miejsce

15:35 Alicante - Jawty Wielkie 

Mecz o 11 miejsce

16:10 DRV Iława - Dąberek

Mecz o 9 miejsce

16:45 Afidecor Kisielice - Barański Drzwi

Mecz o 7 miejsce

17:20 Juniorzy GKS Wikielec - Cały Czas Do Przodu

Mecz o 5 miejsce

17:55 Emilianowo - Moto Trans

Mecz o 3 miejsce

18:30 Auto Handel Trans Cars - Auto Handel Paszynin

Mecz o 1 miejsce w Suskiej Lidze Futsalu

19:05 Gajerek - United Chicken

19:45 OFICJALNE ZAKOŃCZENIE SUSKIEJ LIGI FUTSALU SEZONU 2017/2018