Podczas tegoroczne edycji konferencji F8 2017, zespół Facebooka przedstawił nowości, które mają pomóc w korzystaniu z tego portalu społecznościowego. Zaprezentowano osiem nowych aplikacji.

Konferencja odbyła się w amerykańskim San Jose. Wzięło w niej udział ponad 4000 uczestników, a miliony miłośników internetu śledziło jej przebieg przez Facebook Live. Tam Mark Zuckerberg mówił, w jaki sposób technologia może pomóc w budowie silniejszych społeczności przez Facebooka.

Kontakty rodzinne w wirtualnej rzeczywistości
Facebook Spaces jest nową aplikacją w wirtualnej rzeczywistości. Pozwala ona komunikować się z rodziną i przyjaciółmi za pomocą Oculus Rifta, a przez specjalne okulary można zobaczyć najbliższych i rozmawiać z nimi tak, jakbyśmy byli z nami w jednym pokoju. Ta aplikacja jest dostępna w wersja beta na platformie Oculus Rift.

Filtry do zdjęć i filmów
Edytor online Frames Studio i środowisko AR Studio umożliwia artystom i deweloperom tworzenie filtrów i elementów rzeczywistości rozszerzonej dostępne później w Facebook Camera i transmisjach Live. Ta aplikacja daje możliwość tworzenia takich filtrów, które potem można nałożyć na zdjęcie lub ruchomy obraz.

Polecaj muzykę
„Od startu rok temu, platforma Messengera jest kluczowym kanałem dla marek, deweloperów oraz korzystających z niego ludzi” napisano w materiale informacyjnym. W czasie konferencji F8, zespół Facebooka pokazał nowe narzędzia i funkcje, które są adresowane zarówno do użytkowników, jak i programistów. Jest to m.in. możliwość dzielenia się zez znajomymi muzyką.

Bardziej współpracuj
14 tys. organizacji, które działają na całym świecie korzysta z aplikacji Workplace. Zapewnia ona większą integrację z zewnętrznymi narzędziami i usługami, przez co usprawnia codzienną pracę, zapewnia zgodność z regulacjami i umożliwia łatwiejszą i lepszą komunikację przez wideo na żywo.

Lokalna społeczność deweloperów
Ten program od Facebooka ma za zadanie pomagać w rozwoju lokalnej społeczności deweloperów. Jest to przestrzeń przeznaczona do wymiany wiedzy i dyskusji na tematy istotne dla poszczególnych rynków.

Analityka Facebooka
Podczas konferencji, prelegenci (w tym Mark Zuckerberg) udowodnili, że Facebook bez przerwy rozbudowuje własne narzędzia analityczne. Pokazano najnowszą wersję Automated insights, czyli mechanizm, który jest zbudowany w oparciu o zaawansowane uczenie maszynowe. Dzięki temu partnerzy Facebooka będą mogli automatycznie mieć dostęp do wartościowych insightów, przez co mogą oszczędzać czas i przyspieszać czas reakcji.

Identity tools
Jest to całkowita nowość w narzędziach Facebook Login oraz Account Kit. Jej zadaniem jest poprawa możliwości komunikowania się firm z ludźmi.

Nowe funkcje gier
Podczas konferencji F8 przedstawiono również nowe rozwiązania i funkcje, które są związane z sekcją gier dostępnych z poziomu Messengera. Jak zapewniali organizatorzy konferencji, te narzędzia dają deweloperom „większą kontrolę nad tworzonymi grami”.