Skomentuj jako pierwszy!

Okularnicy odporniejsi na COVID-19

Ryzyko zakażania u osób noszących okulary jest znacznie mniejsze niż u osób dobrze widzących. Wcale nie chodzi tu o odporność organizmu, lecz o nawyki, które te osoby nieświadomie wypracowały. Przyjmuje się, że średnio człowiek dotyka twarzy, a zwłaszcza okolic nosa, ust i oczu około 3 tys. razy w ciągu jednego dnia.

Użytkownicy okularów zdecydowanie rzadziej dotykają twarzy, a zwłaszcza okolic oczu. Tym samym, chronią się przed wniknięciem wirusa do organizmu. Uczestnicy badania, średnio w ciągu dnia dotykali około 20 razy okolic ust i nosa, więc miejsc strategicznych, gdzie koronawirus przedostaje się do organizmu. A jeśli chodzi o okolice oczu, badani dotykali tych miejsc średnio trzy razy dziennie, a okularnicy praktycznie wcale. Wynika, więc z tego, że noszenie okularów zmniejsza lub pozbawia nawyku dotykania okolic oczu i dzięki temu w znaczny sposób redukuje możliwość infekcji koronawirusem.

Badanie to zostało przeprowadzone w Indiach i udział w nim wzięły osoby między 10 a 80 rokiem życia. Może dla naszego bezpieczeństwa, warto zainwestować w okulary?

Publikacja:

Redakcja Ilawa.dlawas.info


Więcej od - Redakcja Ilawa.dlawas.info

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?