Na forach można często spotkać się z pytaniem: „Klucz w zamku nie przekręca się, Dierre – co robić?”. Zadają je osoby, które doświadczyły problemu z zamkiem jednej z najpopularniejszych marek w branży zabezpieczeń domowych. Czy to oznacza, że wszystkie zamki Dierre nie są godne polecenia? Oczywiście, że nie! Zobacz, na jaki model uważać oraz jak dbać o zamki do drzwi, aby uniknąć awarii zamka i innych nieprzyjemności.

Regularny serwis zamków

Różnym problemom z zamkiem – takim jak ten, gdy klucz w zamku nie przekręca się – można spróbować wcześniej zapobiec. Przede wszystkim powinniśmy wybrać dobry mechanizm, który polecają profesjonalni ślusarze. Poza tym montaż zamków również powinien być przeprowadzony przez fachowca z Pogotowia ślusarskiego. To zagwarantuje nam odpowiednie i bezpieczne osadzenie zamka w drzwiach. Trzecim krokiem, który powinniśmy wykonywać regularnie, jest serwis zamków. Ma on na celu utrzymywanie zamków do drzwi w dobrym stanie i w czystości (nawet niewielkie zabrudzenia i zatłuszczenia mogą powodować problemy z zamkiem, przez co klucz w zamku Dierre nie będzie się przekręcał). Aby zapobiec konieczności wymiany zamków, pamiętajmy o serwisie zamków. W niektórych przypadkach nie da się jednak uniknąć naprawy zamka lub jego wymiany – wszystko zależy od naszej dbałości oraz od jakości wybranego modelu zamka do drzwi.

Dobre i złe strony zamków do drzwi Dierre

Z jednej strony zamki do drzwi Dierre pochodzą od znanego producenta zamków, którzy przykłada wielką wagę do bezpieczeństwa i jakości. Tym samym sporo oferowanych przez tę firmę rozwiązań jest jak najbardziej godna polecenia. Użytkownicy zamków Dierre cieszą się z ich jakości i odporności, nie bez znaczenia pozostaje też kwestia łatwej pielęgnacji w wielu przypadkach. Są jednak i takie przypadki, w których brak pewności co do poziomu ochrony czy trwałości mechanizmu od producenta zamków Dierra. Ślusarze z Pogotowia zamkowego nieraz odbierali zgłoszenia w sprawie awaryjnego otwierania mieszkań, często przyjmują też zlecenia na naprawę zamków Dierre. Gdy klucz w zamku nie przekręca się, a mówimy tu o zamkach Dierre, warto zadzwonić do renomowanej placówki Pogotowia zamkowego. Taka potrzeba zachodzi zwłaszcza wtedy, gdy dana osoba korzysta z określonego modelu tego producenta zamków – czyli zamków Dierre Mia.

Kiedy zalecana jest wymiana zamka Dierre Mia

Z biegiem czasu zamki Dierre Mia się zużywają i niestety nie zawsze zapewnią nam tak wysoki poziom ochrony, jakiego byśmy sobie życzyli. Mając wzgląd na to, warto zawczasu skontaktować się z jednym z polecanych ślusarzy z Pogotowia zamkowego i zamówić profesjonalną usługę wymiany zamków. Dobry ślusarz z pewnością doradzi nam optymalny wybór zamka do drzwi i ponadto zajmie się bardzo sprawnym montażem zamka, dzięki czemu zapomnimy o wcześniejszych problemach. W ten sposób zadbamy nie tylko o wysokie bezpieczeństwo w swoim mieszkaniu, ale także o spokój i komfort psychiczny, który w obecnych czasach jest nie do przecenienia.